SIFIR ATIK BİLİNCİ YARIŞMAYA DÖNÜŞTÜ

SIFIR ATIK BİLİNCİ YARIŞMAYA DÖNÜŞTÜ

Çarşamba Belediyesi ‘Atığın, yaşam olsun!’ diyerek ilçede bulunan okullarda sıfır atık ve geri dönüşüm bilincinin geliştirmek adına Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası başlattı. Kampanya, okulların kapanış dönemine...

Çarşamba Belediyesi ‘Atığın, yaşam olsun!’ diyerek ilçede bulunan okullarda sıfır atık ve geri dönüşüm bilincinin geliştirmek adına Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası başlattı. Kampanya, okulların kapanış dönemine kadar devam edecek, ödül töreninin ise Çevre Haftası’nda yapılması planlanıyor. Dereceye giren öğrencileri birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

Çarşamba Belediyesi, ilçe genelinde geri dönüşüm bilincini arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe merkezinde Atık Getirme Merkezleri oluşturan Çarşamba Belediyesi son olarak ilçede bulunan okulları kapsayan Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası başlattı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan kampanyada dereceye giren öğrencileri sürpriz hediyeler bekliyor.

Aynı zamanda kampanyaya katılan tüm okullara topladıkları atık yağ oranında ödül verilecek. Çarşamba Belediyesi ekipleri tek tek okulları gezerek hem kampanyaya dair öğrencileri, öğretmenleri bilgilendiriyor hem de okullara atık yağ toplama kutularını teslim ediyor. Kutular doldukları anda belediye tarafından toplanarak yenileri okullara teslim edilecek.

Yaklaşık 3 ay boyunca sürecek kampanyada, belediye verileri aylık olarak okullardan topluyor.

“Atığın, yaşam olsun!”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Temiz çevre, temiz Çarşamba, temiz vatan diyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemiz genelinde sıfır atık ve geri dönüşüm bilincine oldukça önem veriyoruz. Bu doğrultuda daha önce ilçemiz merkezindeki çeşitli noktalara Atık Getirme Merkezlerimizi yerleştirmiştik. Şu anda da ‘Atığın, yaşam olsun’ sloganıyla Çarşamba’mızda okullarımız ile Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyamıza başlamış bulunuyoruz. 1 litre kullanılmış yağ, 1 milyon litre içme suyunu etkiliyor. Bu durumun önüne geçmek bizlerin elinde. Biz de öğrencilerimizden başlayarak bir bilinçlendirme kampanyası başlatmak istedik. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz kampanyamıza katılabilirler. Ekiplerimiz de tek tek okullarımızı ziyaret ederek hem atık yağ toplama kutularımızı yerleştiriyor hem de öğrencilerimizi bilgilendiriyorlar. Öğrencilerimiz atık yağ durumuna gelen bitkisel yağlarını pet şişe gibi kaplar kullanarak ağzı sıkıca kapalı bir şekilde, öğretmenlerinin kontrolünde okullarında bulunan toplama kutularına bırakabilirler. Yaklaşık 3 oy boyunca devam edecek kampanyamızı Dünya Çevre Haftasında sonlandırarak öğrencilerimize hediyelerini takdim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.