Sokak hayvanları Atakum’da mutlu

Sokak hayvanları Atakum’da mutlu

Her türlü hava koşulunda zor şartlar altında yaşayan sokak hayvanlarının imdadına Atakum Belediyesinin yetiştiğini söyleyen Başkan Taşçı, “Kedi, köpek evleri ve mamamatikler ile Atakum’da yaşayan sokak hayvanlarını yaşama bağlıyoruz” dedi.

Atakum Belediyesi tarafındani, ilçenin birçok noktasına yerleştirilen kedi evleri, mamamatikler ve köpek kulübeleri, ilçede yaşayan vatandaşların da desteğiyle sokak hayvanlarının yaşamına destek sağlıyor. Atakum Belediyesi yazın sıcak, kışın ise soğuk ve yağıştan etkilenmelerini önlemek için gerçekleştirdiği çalışmalarla, sokak hayvanlarını yaşama bağlıyor.

SOKAK HAYVANLARINI ÖNEMSİYORUZ

Atakumluların hayvansever bir yapısı olduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlu hemşerilerimiz sokak hayvanlarını önemsiyor ve onlara verdiği değeri her zaman gösteriyor. Biz de Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz köpek kulübeleri, kedi evleri ve mamamatikler gibi projelerle, sokak hayvanlarının yaşama tutunması için önemli bir imkan sunuyoruz. Sokak hayvanlarının da tıpkı insanlar gibi barınma, su ve mama ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor. Onlar da bizler gibi üşüyorlar, acıkıyorlar, susuyorlar, sıcaklardan bunalıyorlar fakat söyleyemiyorlar. Atakum Belediyesi olarak onların ihtiyaçlarını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

ATAKUMLULAR DESTEKLİYOR

Amaçlarının, sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’da yaşayan her canlıya karşı sorumluluk hissediyoruz ve bu duyguyla çalışıyoruz. Köpek kulübelerimiz ve kedi evlerimiz ile mamamatiklerimiz, iklim koşulları değişse de sokak hayvanlarının imdadına yetişmeye devam ediyor. Hayvanlarımız, ilçemizin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz mamamatiklerden karınlarını doyurup susuzluklarını giderirken, yağışlı havalarda ise onlar için hayata geçirdiğimiz kedi evi ve köpek kulübelerine sığınıyorlar. Vatandaşlarımız da mamamatiklerimizin içerisine attıkları geri dönüşüm malzemeleriyle hem çevre kirliliğini önlüyor, hem de sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamış oluyor ” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.