Takvim açıklandı! 5 bin TL intibak zammına ek olarak yüzde 45 enflasyon zammı

Takvim açıklandı! 5 bin TL intibak zammına ek olarak yüzde 45 enflasyon zammı

Türkiye'de son dönemlerde milyonlarca kamu çalışanlarının en çok konuştuğu konular arasında da yer alan memur aylıklarına da zam gelişmeleri yaşanıyor.

Türkiye'de son dönemlerde milyonlarca kamu çalışanlarının en çok konuştuğu konular arasında da yer alan memur aylıklarına da zam gelişmeleri yaşanıyor. En düşük memur aylıklarına da yapılan maaş zamları sonrasında da üst kademelerde ki memurların aylıklarına da gelecek olan zam ve ikramiye beklentileri artış gösteriyor.

Özellikle de en düşük memur aylıklarının da 22 bin TL olacağı beklentisi ve talepleri de daha yükseliyor. Memurlara sevindirici haberler de gelmesi beklenirken bu süreçte de Temmuz ayında gerçekleşecek olan zam öncesi; yeni tahminler, talepler ve rakamlar da ortaya çıktı. Memur aylıklarına da gelecek olan zam ile ilgili yeni bilgilere ulaşılırken, son dakika bilgisine göre de memurlara 33 bin TL maaş ve ek olarak da 5 bin TL seyyanen zam ve yüzde 45 enflasyon zammı ödeneceği ifade edildi.

EN DÜŞÜK MAAŞ 22 BİN TL OLACAK

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de 3 gün kala; milyonlarca kamu çalışanı da zamlı maaşlarını öğrenmek isterken; Erdoğan'da geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu açıklama ile en düşük memur aylığının da 22 bin TL olacağı belirtildi.

Temmuz ayında da en düşük memur aylığının bu rakama yükselmesi beklenirken de diğer kamu çalışanları da maaşlarını öğrenmek istiyor. Erdoğan yaptığı açıklama da 22 bin TL olacağını belirtirken başkent kulislerinde de memura zam haberlerini araştırıyor.

SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz’den milyonlarca kamu çalışanını sevindirecek son dakika haberi geldi.

SEYYANEN ZAM GELİYOR

Türkiye'de Ankara kulislerinde de gelen haberlere göre; memur sendikalarının da yeni talepleri ortaya çıktı. Memur aylıklarına yapılacak zam oranında da en düşük aylık 33 bin TL olması, yılda 2 maaş ikramiye ve 5 bin TL seyyanen zam yüzde 40 oranında da enflasyon zammı talep ediyor. Memur sendikaları da bu şekilde memurların refah payını artırabileceğine inanıyor.

Memur aylıklarına da yapılacak zam süreci halen devam ederken kesin bilgilere de ilişkin resmi açıklamaların yapılması beklenmekte.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.