Taşçı’dan ’19 Mayıs’ mesajı “Samsun, bu gururu yaşıyor…”

Taşçı’dan ’19 Mayıs’ mesajı “Samsun, bu gururu yaşıyor…”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “19 Mayıs heyecanını ve coşkusunu tüm şehirlerimizde vatandaşlarımız yaşıyor ama en büyük gururu Samsunlular olarak biz yaşıyoruz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığı meşalenin, tüm ülkeyi aydınlattığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 19 Mayıs gururunun en çok yaşandığı şehrin Samsun olduğunu belirtti. Başkan Taşçı, “Şehrimiz, 19 Mayıs şehridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bundan 99 yıl önce, Samsun’dan yaktığı o milli meşale ile ülkemizin geleceğine yön vermiştir. Ülkemizde büyük bir coşku ve heyecan içerisinde kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının gururu, en çok Samsun’da yaşanıyor ve hissediliyor” dedi.

GENÇLERE GÜVENMEKTE HAKLI

Atatürk’ün, Türk Gençliğine duyduğu güvende ne kadar haklı olduğunu sürekli gördüklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Söz konusu vatan olduğunda, gerisini teferruat olarak gören bir milletiz. Bu milletin gençliği de, tıpkı dedeleri gibi bu yolda yürüyor. Ne zaman ülkesini tehdit eden bir unsur olsa, korkusuzca karşısına dikiliyor. Bayrağına, toprağına, ezanına bağlı gençlerimize bakınca, Atatürk’ün bu ülkeyi gençlere emanet etmekte ne kadar haklı olduğunu görüyoruz. 99 yıl boyunca, defalarca hainlerin hedefi olan ülkemiz, gençlerimizin birlik, beraberlik ve bağlılığı ile dimdik durmuştur. Hainleri hep tarihe gömmüştür” dedi.

SAMSUN’DA GURUR VAR

Samsun’un, 19 Mayıs şehri olarak bilindiğine dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Öyle vatansever bir şehirde yaşıyoruz ki, bunun mutluluğu çok fazla. Tam 99 yıl önce, ülkemizin geleceğine yön veren kararların alındığı, ilk adımların atıldığı Samsun’da, 19 Mayıs’ın gururunu yaşıyoruz. Tüm ülkemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının coşkusu yaşanıyor. Samsun’da bu coşkuya ek olarak, haklı ve büyük bir gurur da yaşanıyor. Bu vesileyle tüm gençlerimizin bayramını kutluyor, merhum Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli zaferlere imza atan tüm silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla anıyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.