Tekkeköy Aşağıçinik Hanımlar Konağı Açılış için gün sayıyor

Tekkeköy Aşağıçinik Hanımlar Konağı Açılış için gün sayıyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Aşağıçinik mevkiine kazandırmış olduğu Aşağıçinik Hanımlar Konağı ve Kır Düğün Salonunda incelemelerde bulundu.

Eğitim Kültür Merkezleri, köy konakları, bilgi evleri, parklar, spor tesisleri, halı sahalar gibi birçok farklı fonksiyonu yerine getiren binaları ve tesisleri tamamlayıp kısa sürede hizmete sunduklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçede yaşayan yediden yetmişe kadın erkek herkesin yararlanacağı farklı tesisleri halkımızın kullanımına sunduk. Bunca tesis ve yatırımımızın yanında özellikle bayanlara pozitif bir ayrımcılık yaparak sadece bayanların kullanacağı Kutlukent Hanımlar Konağı inşaatını tamamlayarak tüm donanımlarıyla açılışa hazır hale getirdik. Onun akabinde Aşağıçinik mevkiine önünde kır düğün salonu ve yanında spor alanı bulunan hanımlar konağını kısa süre zarfında tamamlayarak açılışa hazır hale getirdik” dedi.

Hanımlara ait tesislerin sayısı artıyor

Daha önceki yıllarda bayanlara ait özel hiçbir tesisin olmadığına dikkat çeken Başkan Togar, “Bayanların her türlü aktivite ve faaliyetlerinin yanı sıra eğitim, kültür, sanat, spor ve çeşitli el beceri kurslarıyla özel günleri için kullanabilecekleri iki farklı Hanımlar Konağımızı tamamladık. Önceki dönemlerde ilçemizde bayanların kullanabilecekleri çeşitli faaliyetler ve kurslar ile eğitimler yürütecekleri kendilerine ait tesisleri yoktu. Bizlerde bu eksikliği gidermek amacıyla Kutlukent ve Aşağıçinik mevkiine farklı özellikler içeren hanımlar konağı binalarımızı kazandırdık.

Konağın ismi Zübeyde Hanım Hanımlar konağı oldu

Aşağıçinik Hanımlar Konağının isminin Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi olan Zübeyde Hanımın adını taşıyacağını söyleyen Başkan Togar, “Bu muhteşem ve farklı eserimizin ismini Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin ismini vermeyi uygun gördük. Zübeyde Hanım aynı zamanda Türk annesini temsil eden bir güçlü bir Osmanlı kadını. Yapımını tamamladığımız Zübeyde Hanım Aşağıçinik Hanımlar Konağımız yaklaşık 3 bin 500 metre karelik bir alan üzerine inşa edildi ve toplam dört kat olup, inşaat alanı 1100 metre kareden oluşuyor. Dört kattan oluşan Hanımlar konağımızın içerisinde kurs odaları, fitness salonu, çocuk oyun alanı, bayanların her türlü toplantı ve günlerini yapacakları salonları ve kafeterya yer alıyor. Bu binamızda bayanlar birçok aktivitenin yanında her türlü eğitim ve kurslardan ücretsiz yararlanabilecekler. Yine bayanlar özel gün ve toplantılarını da bu Hanımlar konağımızda yapabilecekler. Aşağıçinik Hanımlar konağımızı diğer hanımlar konağımızdan ayıran en önemli nokta ise önünde bulunan kır düğün salonu ve yanındaki spor alanıdır. Aşağıçinik bölgesindeki düğün, nişan, sünnet gibi daha birçok eğlence ve etkinliğin açık alanda yapıldığını hesaba katarak ve daha önce evlerin önündeki açık alandaki eğlencelerde yaşanan can kayıplarını düşünerek böyle bir çalışmayı hayata geçirdik. Bugün tesisimizde yapmış olduğumuz incelemeler sonrası son eksikliklerimizi gidererek önümüzdeki günlerde açılışını yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.