TEKKEKÖY BELEDİYESİ HİZMETTE SINIR TANIMIYOR

TEKKEKÖY BELEDİYESİ HİZMETTE SINIR TANIMIYOR

Hizmetlerine hız kesmeden devam eden Tekkeköy Belediyesi, Kutlukent bölgesine sosyal, kültürel ve eğitimsel olarak hizmet sunacak bir külliye kazandıracak.Sunduğu hizmetlerle takdir edilen Tekkeköy Belediyesi, bu hizmetlerine hız...

Hizmetlerine hız kesmeden devam eden Tekkeköy Belediyesi, Kutlukent bölgesine sosyal, kültürel ve eğitimsel olarak hizmet sunacak bir külliye kazandıracak.

Sunduğu hizmetlerle takdir edilen Tekkeköy Belediyesi, bu hizmetlerine hız kesmeden devam esiyor. Vatandaşa hizmette sınır tanımayan Tekkeköy Belediyesi bu kez de Kutlukent bölgesi sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap vermek için harekete geçti. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın talimatı ile harekete geçen belediye ekipleri, Kutlukent mahallesine çeşitli alanlarla hizmet verecek olan bir külliye kazandırmak için çalışmalara başladı. Tekkeköy Belediyesi bu kapsamda, üstünde 6 yüz metrekarelik cami alanı, şadırvanı, sosyal donatıları ve önünde bin metrekarelik bahçesiyle tüm sosyal, kültürel ve eğitimsel donatılarıyla geniş bir külliyeyi hizmete sunacak.

KÜLLİYE İÇERİSİNDE BİRÇOK HİZMET

Ayrıca külliye altında bin 5 yüz metrekare kapalı alan bulunan külliyemin içerisinde hem milli eğitimin hem de müftülüğün iş birliğinde açılacak kurslar için eğitim verilecek. Bunun beraberinde 4 - 6 yaş grubu çocukları da düşünen Tekkeköy Belediyesi, okul öncesi eğitimlerin yapılacağı alanlar için de plan yaptı. Külliyenin ön plana çıkan diğer yönü ise içerisinde sağlık alanı oluşturulabilecek yerlerinde ayrılması oldu. Tekkeköy Belediyesi bu sayede Kutlukent bölgesinin en önemli ihtiyacını gidermiş olacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Altında bin beş yüz metrekare kapalı alan bulunan içerisinde hem milli eğitimin hem de müftülüğün iş birliğinde açılacak kurslar, eğitimler ve 4 - 6 yaş evlatlarımız için okul öncesi eğitimlerin yapılacağı alanların planlandığı yine içerisinde sağlık alanı oluşturulabilecek yerlerinde ayrıldığı, üstünde ise 600 metrekarelik cami alanı, şadırvanı, sosyal donatıları ve önünde bin metrekarelik bahçesiyle tüm sosyal, kültürel ve eğitimsel donatılarıyla tam bir külliyeyi yakında hizmete sunarak Kutlukent bölgemizin en önemli ihtiyacını gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.