TEKKEKÖY BELEDİYESİ İLÇEYİ PARKLARLA DONATIYOR

TEKKEKÖY BELEDİYESİ İLÇEYİ PARKLARLA DONATIYOR

Tekkeköy Belediyesi çocuk oyun alanı, spor alanı, park, bahçe ve yeşil alan konusunda sürdürmüş olduğu çalışmalar ve köklü atılımlar neticesinde ilçenin dört bir yanındaki park sayısını 41’e ulaştırdı.

İlçemizin her mahallesine geleceğimizin teminatı yarınlarımızın gül yüzlü meleklerine gönüllerince eğlenecekleri, ailelerin hoş vakit geçirecekleri parklar ve oyun alanları kazandırmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Togar, ‘‘Bu kapsamda Arkeoloji vadisi ve Çay mahallemize yeni çocuk oyun alanı ve park kazandırarak, dört yıl gibi kısa bir sürede İlçemize 41 tane çocuk oyun alanı ve park yaptık’’ dedi.

Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede yeşil alan ve park sayısının artırılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Hızla yapılaşan ve şehirleşen Tekkeköy’ü daha yeşil ve daha çok nefes alan mekanlarla donatmak istediklerini belirten Başkan Togar, "Halkımızın rahatça eğlenip dinlenebileceği sosyal yaşam alanlarının sayısını hızla arttırıyoruz. 4 yılda kırkın üzerinde park ve yeşil alan çalışması yaptık. Hem merkezde, hem de en ücra mahallemizde parklar yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Amacımız başta çocuklarımızın eğlenecekleri alanları çoğaltmanın yanında vatandaşlarımızın aileleri ve çocuklarıyla hoş vakit geçirip dinlenecekleri günün ve haftanın yorgunluğunu üstlerinden atacakları sosyal alanların sayılarını arttırarak her yaştan vatandaşlarımızı mutlu etmektir. Bu amaç çerçevesinde çalışmalarımıza ve projelerimize aralıksız devam ediyoruz” dedi. Yapılan tüm parklarda, yeşil alanlarda ve tesislerde engellilerin unutulmadığını dile getiren Başkan Togar, "Yeni yapılan tüm parklara engelli evlatlarımızın da kullanabileceği çocuk oyun grupları yerleştirdik. Parkların giriş ve çıkışlarının, kaldırımların ve yapılan tüm tesislerin, binaların engelli çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza engel oluşturulmayacak şekilde yapılıyor" diye konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ YAVRULARIMIZ

Tekkeköy Belediye başkanı Hasan Togar, belediye olarak yeşil alanlarla birlikte, vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda parklara yürüme ve koşu yolları, oturma grupları, kamelyalar, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun alanları gibi herkesin kullanabileceği alanlar kazandırdıklarını dile getirdi. Çocukların ve yaşlıların düştüklerinde bir yerlerini incitmemeleri için park zeminlerini kauçukla döşediklerine vurgu yapan Başkan Togar, ‘‘Parkları yaparken yaşlıları ve çocukları öncelikle düşünüyoruz’’ dedi.

 "Park alanlarının oranı beş kat arttı"

Geleceği ve gelişimi düşünerek istişareler sonucunda çalışmaları, projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Togar, "Gereklilikleri göz ününde bulundurarak çalışmalar yürütüp herkese hitap eden projeleri hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Tekkeköy beklenenin kat kat üstünde bir yapılaşma hamlesi içerisinde buluyor. İlçemizi modern bir şekilde büyütüp geliştirir iken aynı zamanda da nefes alacak alanlara yer veriyoruz. İlçemizde dört yıl içerisinde 41 yeni park ve çocuk oyun alanının yanında 40 bin fidanı toprakla buluşturarak şehrimizin tüm cadde ve sokaklarını yeşile bürüdük. Yeni açtığımız caddelerde sokaklarda yollardaki orta refüjlere ve kaldırımlara belli aralıklarla oksijen deposu ağaçlar dikerek ilçemizi yeşillendirdik.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.