Tekkeköy özlediği ve beklediği tüm hizmetlerle buluşuyor

Tekkeköy özlediği ve beklediği tüm hizmetlerle buluşuyor

Tekkeköy Belediyesi ekipleri adaletli hizmet anlayışı çerçevesinde ilçenin en ücra köşesinde dahi dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor.

62 Mahallesi bulunan ve bu mahallelerden çoğunun kırsal mahalle vasfında değerlendirildiğinde Tekkeköy Belediyesinin elinin değmediği, hizmet götürmediği hiçbir ara sokak kalmadı.

Hizmetin ulaşmadığı yer kalmadı

Tekkeköy halkının yıllardır özlediği ve beklediği hizmetlerin kısa sürede ilçenin tamamında hayat bulduğunu söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Kısa süre içerisinde gerçek manada ilçemizin tamamını etkileyen, değişimi hissettiren hizmetleri çalışmaları hayata geçirmeyi başardık. Dört yıl öncesi ile bugünkü durumu kıyasladığımızda ne kadar büyük yol kat ettiğimizi herkes daha iyi bir şekilde görüyor. İlçemizin 62 mahallesinde eğitim, kültür, spor, sanat, tesis, park, sosyal yardım gibi daha birçok çalışma ve hizmetin yanında özellikle yol çalışmalarında yeni bir sayfa açtık. Sıcak asfalt, stabilize, taş parke, sathi kaplama asfalt gibi yol çalışmaları dışında özellikle kırsal mahallelerimizde beton yol çalışmalarına ağırlık verdik. Birçok mahallemizde alt yapı, yol genişletme ve zemin sıkılaştırma gibi çalışmaların ardından daha hızlı ve daha az maliyetli olmasının yanında hızlı ve daha az işçilik gerektiren beton yolu tercih ettik. İlçemizin dört bir yanında sürdürmüş olduğumuz köklü çalışmalar neticesinde artık ilçemizin yollarını belli bir standarta ve konfora ulaştırdık” dedi.

Beklentiler karşılandı

Kısa süre içerisinde hizmet anlamında ilçe halkının tüm beklentilerinin karşılandığını ifade eden Başkan Togar, “Sürdürdüğümüz kapsamlı çalışmalar neticesinde her alanda beklentileri karşılamayı başardık. İlçemizin tüm mahallelerindeki çalışmaları an be an takip ediyoruz. Her gelişmeyi her çalışmayı yerinde inceliyoruz. Bu kapsamda ilçemizin farklı mahallelerinde yürütülen çalışmalar ile yol genişletme ve zemin sıkılaştırması tamamlanarak beton çalışmalarına hazırlanan yollarımızda AK Parti İlçe Başkanımız Yusuf Güngör, Belediye Başkan Yardımcımız Özkan Karakaya ve teşkilat üyelerimiz ile birlikte incelemelerde bulunduk. Bazı mahallelerimizdeki öncelik isteyen işleri yerinde tespit edip yerinde karar verdik. Artık ilçe merkezimizdeki yollarımız ile kırsal mahallelerimizdeki yollarımız bir biriyle yarışır duruma geldi” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.