Tekkeköy’de 5555 Kişi Meydanda Kitap Okuyacak

Tekkeköy’de 5555 Kişi Meydanda Kitap Okuyacak

Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde ilçe meydanında geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği’ bu yıl 5555 kişinin aynı anda kitap okumasıyla gerçekleştirilecek.

Tekkeköy Belediyesi tarafından kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyan sayısını arttırmak için her yıl düzenlenen faaliyetlerin arasında en önemli yeri tutan ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği’ kapsamında aynı anda 5555 kişi ilçe meydanında kitap okuyacak.

Okumanın yeri ve zamanı yoktur

Okuma konusunda farkındalık oluşmak için ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile farklı aktiviteler tertiplediklerini söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir biçimde hareket ederek çok güzel örnek projelere imza attık. Özellikle okuma ile ilgili örnek çalışmalar hayata geçirdik. Bizler her zaman eğitimi öncelikli tutarak elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Öğrencilerimize her yıl eğitim ile ilgili yardımlar yaptık. Öğrencilerimize her yıl kitap hediye ettik. Belediyemize ait bir aracımızı Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesi aracı yaparak 30 bin kitabı 10 bin öğrencimiz ile buluşturduk. Okulların her türlü ihtiyarcını giderdik. Dört yıldır aralıksız düzenlediğimiz ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliğimiz’ ile ilçe meydanında binlerce öğrencimiz ve vatandaşımız ile aynı anda kitap okuduk. Burada amacımız okumanın yeri ve zamanının olmadığını göstermenin yanında bir farkındalık oluşturmaktı. Bu amacımıza da ulaştık” dedi.

Başkan Togar’dan şenliğe davet

5555 kişiyi Tekkeköy meydanında bir araya getirerek okumanın yeri ve zamanın olmadığını herkese bir kez daha hatırlatarak farkındalık oluşturacaklarını ifade eden Başkan Togar, “1 Kitap 1 Hayat Projemiz kapsamında bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliğimiz’ 10 Nisan Salı günü saat 11:00’da Tekkeköy Meydanında 5555 kişinin aynı anda kitap okumasıyla gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı kitap okuma konusunda farkındalık oluşturacak bu güzel ve anlamlı etkinliğimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Her öğrenciye bir kitap

Ayrıca ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği’ kapsamında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Meydanında düzenlenen etkinliğe katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyelerin yanında herkese kitap hediye edeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.