Tekkeköy'de Yağlı Güreşler başlıyor

Tekkeköy'de Yağlı Güreşler başlıyor

Tekkeköy Belediyesi, Ata sporunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl aralıksız düzenlenen Karadeniz’in Kırkpınar’ı Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş Organizasyonu için hazırlıkları tamamlandı.

28 Ağustos 2017 Pazartesi günü Tekkeköy Büyüklü Mahallesi yeni spor sahasında yapılacak olan Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş Organizasyonunda birçok Kırkpınar başpehlivanı kol bağlayacak.

Tekkeköy Büyüklü Mahallesi yeni güreş sahasında 28 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan yağlı güreşler için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı açıklamada, "Ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl aralıksız düzenlediğimiz yağlı güreşlerimizin bu yıl yedincisini gerçekleştireceğiz. Her geçen gün daha büyük bir heyecan ve katılımla tarihi değerini günümüze yansıtan ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için organizasyonumuzu her yıl aralıksız düzenliyoruz. Peygamber sporu olarak nitelendirilen ata sporumuz güreşleri yediden yetmişe herkese benimsetmek ve geleceğe taşıyabilmek için hepimize büyük görevler düşüyor. Her yıl aralıksız düzenlediğimiz organizasyonların boyutu, katılımı ve coşkusu bu konuda oldukça başarılı olduğumuza gösteriyor. İlçe halkımızda güreşlere ilgili duyuyor olması bizleri daha güzel organizasyonlar hazırlama yolunda teşvik ediyor. Burada düzenlediğimiz organizasyona Samsunumuzun tüm ilçelerinin yanında civar illerden de yüzlerce insan geliyor. Ata sporumuza yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına her yıl aralıksız güreşlerimizi düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Togar’dan Yağlı Güreşlere davet

Güreş severlere ve Ata sporunu takip edenlere seslenen Başkan Togar, ‘‘28 Ağustos Pazartesi günü Tekkeköy Büyüklü Mahallemizdeki yeni güreş sahamızda düzenleyeceğimiz Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş organizasyonumuza tüm halkımızı davet ediyorum. Ata sporumuzu ve pehlivanlarımızın kıyasıya mücadelesini izlemek isteyen halkımız ile Büyüklü er meydanında hazırlanan alanda buluşmak bizim için büyük bir mutluluk olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.