Tekkeköy’e yeni bir okul daha

Tekkeköy’e yeni bir okul daha

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın girişimleri neticesinde son yıllarda gerçekleştirilen dev yatırımlarla eğitimde marka Kent olan Tekkeköy, dört yıl gibi kısa süre içerisinde Eğitim Öğretim kurumları listesine yeni bir okul daha kazandırarak ilçedeki dokuzuncu eğitim yuvasına kavuşuyor.

2018 yılına gelecek nesillerin yetiştirileceği yeni bir eğitim kurumu kazandırarak girmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy artık eğitimde marka bir kent. Her geçen gün yeni okulların inşa edildiği ilçemize göreve geldiğimiz günden bugüne kadar dokuz farklı eğitim öğretim yuvası kazandırdık. Ayrıca 2018 yılı içerisinde beş tane daha okulumuzun yapımına başlanılması ile ilgili tüm çalışmaları ve görüşmeleri tamamladık. Bizlerin yönetim anlayışında her zaman dile getirdiğimiz ve uyguladığımız prensip ‘eğitim önceliğimizdir’ anlayışı yol haritamız olmuştur. Yani ilçemizde eğitim anlamında yapılacak her çalışmada elimizi taşın altına koymasını bildik. Okulların ve tüm eğitim yuvalarının çevre düzeni, peyzaj, bakım, onarım, boya, badana ve malzeme temini gibi çalışmaların yanında okullara yer ve arsa tahsisi, imar düzenlemesi çalışmaları yürüterek her türlü imkanları seferber ettik. Yine okul yapılacak arazilerin temel kazısı, dolgusu gibi inşaat çalışmalarında araçlarımızı her daim kullandık. Öğrencilerimize her yıl eğitim ve kırtasiye yardımları gerçekleştirdik. İlçemize yeni eğitim yuvalarının kazandırılması konusunda üzerimize düşen tüm görevleri tepeden tırnağa yerine getirmeye bugün olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz” dedi.

Yeni okulun temeli dualarla atıldı

Yeni yıla ilçeye yeni bir okul kazandırmanın manevi huzuru içerisinde adım attıklarını söyleyen Başkan Togar, “Bugün madden ve manen açıklanmayacak kadar güzel bir görevi yerine getirdik. Gökçe Karaoğlan İlk Ortaokulumuzun önüne bizlerin ve Belediyemizin her türlü desteği ile hayırsever işadamı Kadir Korkmaz ve eşi Melek Korkmaz hanımefendinin inşaatıyla binanın içindeki tüm araç gereç ve iç teşekkülünün yapacağı Dursun Korkmaz ilköğretim okulu adını taşıyacak binamızın temelini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Yalçınkaya, mahalle muhtarlarımız Mustafa Ayyıldız ve Ahmet Şahin, Gökçe Karaoğlan İlk Ortaokulu Müdürümüz Güven Bostancı, müteahhitimz Ali Kabadayı ve mahalle sakinlerimizle dualar eşliğinde kurban keserek attık. 10 derslik, yemekhane, spor salonu, konferans salonu, laboratuvar, ana sınıfı ve her türlü bilişsel ve fiziksel yapıya sahip okulumuz yeni eğitim öğretim yılına tamamlanarak öğrencileriyle buluşturulması hedefleniyor. Okulumuzun inşaatının kazasız belasız devam etmesi temennilerimiz ile kestiğimiz kurbanımızı Gökçe Karaoğlan Yatılı Kuran kursumuza bağışladık. Rabbim kazasız belasız inşaatı tamamlayarak hizmete açmamızı nasip etsin. Ayrıca hayırsever işadamı Kadir Korkmaz ve eşi Melek Korkmaz hanımefendiye bu güzel eseri ilçemize kazandırdıkları için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.