Togar , “Hizmetlerle dolu bir yılı daha geride bırakıyoruz”

Togar , “Hizmetlerle dolu bir yılı daha geride bırakıyoruz”

Başkan Togar, Tekkeköy Belediyesinin 2017 yılında yaptıkları çalışmalar, hayata geçirdikleri projeler ve hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Tekkeköy Belediyesi ailesi olarak 2017 yılında adından söz ettiren birçok proje ve çalışmayı hayata geçirdiklerine dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçe tarihinin en büyük ve en köklü hizmet atağı ile ilçemizi buluşturduk. 45 aylık hizmet süremiz içerisinde tüm personelimiz ile mesai kavramı gözetmeksizin çalışarak ilçemizin çehresini değiştirmeyi başardık. Yeni Belediye binamızı tamamlayarak tüm birimleri tek çatı altında topladık. İlçe merkezini ve meydanını yeniden inşa ettik. Büyükşehir Belediyemiz ile yürütmüş olduğumuz çalışmalar neticesinde ilçemizin dört bir yanının alt yapısını tamamladık. Yeni imar yolları açarak ilçemizin farklı alanlara doğru büyümesine öncü olduk. Eğitim kurumlarına yer tahsisi ve destek olarak dokuz farklı eğitim yuvasının ilçemizde yapılmasını sağladık. Gençlerimizin her türlü aktiviteleri ve boş vakitlerini değerlendirmeleri için Gençlik Merkezi kazandırdık. 276 konuttan oluşan TOKİ binalarının yapılabilmesini sağladık. Kutlukent mevkiine Saklı Bahçe adında, Tekkeköy Merkeze Sevgi Tekkesi adında, Arkeoloji Vadisine ise kıl çadırlarından oluşan muhteşem bir tesis kazandırarak belediyeye ait bir tane bile tesis yok iken bizler halkımızın kullanabileceği üç tesis kazandırdık. Şehitlerimizin adını ebediyen yaşatabilmek adına şehitler anıtı ve 15 Temmuz şehitler panoraması yaparak hizmete açtık. İlçemizdeki park sayısını kat kat artırarak her mahallemize bir çocuk oyun alanı inşa ettik. Tekkeköy Merkez ve Kutlukent merkezdeki Eğitim kültür merkezlerimize Büyüklü Aysel Şenel Eğitim Kültür Merkezimizi ekleyerek her türlü eğitim, kültür ve sosyal aktiviteler ile kurslar için kullanıma sunduk. Kutlukent bölgemize dört katlı Hanımlar konağı, Aşağıçinik bölgemize yine dört katlı ve bünyesinde farklı özellikleri barındıran Aşağıçinik Hanımlar konağı ve kır düğün salonu yaptık.

Spor tesisleri ile ilçeyi donattık

Bünyesinde halı saha, basketbol sahası, altında düğün salonu, fitness salonu, kurs odaları ile önünde kafesi olan bölgenin ilk ve tek iki katlı çok amaçlı spor kompleksinin inşaatında sona yaklaştık. Balcalı ve Başköy mahallelerimize suni çim halı saha yaparak gençlerimizin ve bölge halkının hizmetine sunduk. Halkımızın her mevsim spor yapılabileceği Gökçe Karaoğlan Kapalı Halı saha spor tesisini tamamlayarak hizmete açtık. Mahallelerimize her türlü faaliyetlerde kullanılacak köy konakları inşaat ederek mahallelerimize ortak kullanım alanları oluşturduk. Yıllardır çeşitli nedenlerle doğalgaz verilemeyen Çay Mahallemiz ile Teyfiköztürk caddemize doğalgaz konforu ile buluşturduk. Beton yol, sıcak asfalt, stabilize, Atipi asfalt, imar yolu, taş parke gibi yol çalışmalarımız ile ilçemizin ulaşım ağını ve konforunu üst seviyelere çıkartmayı başardık. İstihdam ofisimiz vasıtasıyla iş aranlar ile işverenleri bir araya getirerek bugüne kadar yaklaşık 2 bin beş yüz kişiyi istihdam ettik. Kültürel faaliyetlerimiz ve kurslarımızdan her yıl on iki binin üzerinde insanımızı yararlandırdık. Çanakkale tur otobüsümüz vasıtasıyla 2500 vatandaşımızı ecdadımızın destan yazdığı başta Çanakkale olmak üzere merak ettikleri yerlerle buluşturduk.  İlçe merkezindeki mezarlık sorununu kökten çözüme kavuşturduk. İlçemiz merkezindeki deremizi DSİ ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde 16 milyonluk dev bir bütçe ile hem ıslahını hem de turizme kazandırılmasını sağladık. Tarihin doğduğu kent Tekkeköy sloganıyla çıktığımız tanıtım faaliyetleri sonucunda tarih, turizm, kültür, sanayi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran ilçemizi ulusal ve uluslar arası alanda tanıtımını sağlayarak ilçemize yerli yabancı binlerce insanın gelmesini başardık. Sosyal belediyecilik anlamında yılın 365 günü vatandaşlarımızın yanında olarak gıda, giyim, yakacak, ev gibi daha bir çok alanda kol kanat gererek ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık” dedi.

2018 yılında daha çok çalışacağız

Eğitimden kültüre, yollardan parklara, tesislerden her türlü çalışmaya kadar ilçede fark yaratan projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Togar, “geride bıraktığımız 2017 ve öncesinde birçok önemli ve daha önce ilçemizde yapılmamış halkın özlemi haline dönüşmüş çalışmayı kısa sürede yapmayı başardık. Tabi bu çalışmaların, projelerin hayat bulmasındaki en önemli pay bizlere bu görevi layık gören halkımızdır. Halkımızdan aldığımız güç ve destek ile istişareler ile ilçemizi daha birçok farklı hizmetle buluşturacağız. 2018 yılı hedeflerimizin katlandığı projelerin, hizmetlerin ve çalışmaların en üst seviyeye çıkacağı dolu dolu bir yıl olacak. Bu vesile ile 2018 yılının hizmetlerle ve projelerle süslü barış huzur dolu bir yıl olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.