Togar, ‘Sağlık Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Togar, ‘Sağlık Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, geçtiğimiz haftalarda kutlanan 21 – 28 Nisan Ebeler Haftası ile önümüzdeki hafta kutlanacak olan 12 - 18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla düzenlemiş olduğu kahvaltı programında sağlık çalışanlarıyla buluştu.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 21 – 28 Nisan Ebeler Haftası ile 12 - 18 Mayıs Hemşireler Haftası vesilesiyle Sevgi Tekkesi Sosyal tesislerinde Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Emine Sehmen, hastane yönetimi ile Gazi Devlet Hastanesinde çalışan hemşireleri ve ebeleri ağırladı.

Ebelik ve Hemşirelik sevgi ve fedakarlık isteyen mesleklerdir

Başkan Togar, konuşmasında Hemşirelerin ve Ebelerin bireysel ve toplumsal sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, geliştirilmesinde ve korunmasında önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. Mesleklerini büyük bir fedakârlık ve sevgisiyle yerine getiren bütün hemşirelerin ve ebelerin gününü kutlayan Togar, "Ebelik ve hemşirelik; insan sevgisiyle, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu birer meslektir. Gerçekten icra ettiğiniz bu meslekler fedakarlık ve insan sevgisiyle yapılan değeri maddiyatla ölçülemeyecek kadar ulvi görevlerdir. Bu nedenle, sevgiden, şefkatten, fedakarlıktan uzak bir kişinin bu mesleği icra etmesi mümkün değildir. Çünkü hemşireler ve ebeler sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç insanlara hizmet vermektedir" dedi.

Sağlık ekibinin en temel ve en önemli öğeleri

Hemşirelerin ve ebelerin her ortamda, ister hasta ister sağlıklı olsun her yaştaki bireye, ailelere, gruplara, çocuklara ve topluluklara bakım hizmeti sunduğuna dikkat çeken Başkan Togar, "Ebelik ve hemşirelik bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan, geliştiren ve hastalık halinde iyileştirme hizmeti veren sağlık ekibinin en temel ve önemli öğelerin başında gelmektedir. Bu bakımı diğer sağlık çalışanları ile iş birliği içerisinde yürütürken, bizzat kendisi tarafından yürütülmesi gereken durumlarda da kendi bilgisini, deneyimini kullanır. Bu gün sağlık hizmetlerinde önemli yer tutan siz değerli ebe ve hemşirelerimizi burada ağırlamaktan, sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduk. Ebeler ve Hemşireler Haftası vesilesiyle, her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır ve itina ile çalışan, ilçemizde, ilimizde ve ülkemizde görev yapan tüm hemşirelerimizin ve ebelerimizin bir kez daha Ebeler ve Hemşireler Haftasını canı gönülden kutluyorum. Sevgi ve şefkatle yerine getirdikleri görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Teşekkür ettiler

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ile Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Emine Sehmen başkan Togar’a teşekkür ettiler. Ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ve çiçek takdimi ile program son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.