Togar, ‘Tekkeköy Karadeniz’in Yatırım İçin En Çok Tercih Edilen İlçesi’

Togar, ‘Tekkeköy Karadeniz’in Yatırım İçin En Çok Tercih Edilen İlçesi’

Bölgenin en hızlı gelişen, değişen, büyüyen ve yatırım için tercih edilen ilçesi Tekkeköy herkesin ilgisini toplamaya ve ekonominin kalbi olmaya devam ediyor.

Tekkeköy’de her geçen gün yeni yatırımların hayat bulduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy herkesin ilgisini çeken bölgenin ekonomisinin kalbi durumunda bulunuyor. 19 Mayıs, İlkadım, Örnek Sanayi siteleri ile Organize Sanayi ve Gıda Organize gibi üretimlerin yapıldığı ve binlerce kişinin istihdam edildiği önemli sanayilere ev sahipliği yapmaktadır. Yine Samsun Lojistik Merkeze de ev sahipliği yapan ilçemiz bölgenin mutfağı konumunda bulunmaktadır. Bunca değerin yanında tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel öğeleri ile yerli yabancı tüm insanların dikkatini üzerine çekmektedir” dedi.

Yatırımcıların Gözdesi Tekkeköy 

Tekkeköy’deki gelişimin ve ekonomik hareketliliğin yatırımcıların gözlerini ilçe üzerinde topladığına vurgu yapan Başkan Togar, “ilçemizdeki büyüme ve ekonomik hareketlilik yeni işyerlerinin açılmasına ve yeni yatırımların burada hayat bulmasında öncülük yapıyor. Her geçen gün ilçemizde önemli iş yerleri açılıyor. Neredeyse her gün yeni bir işyeri, yeni bir ekmek kapısı, yeni bir istihdam kaynağı ortaya çıkıyor. Bu gelişim ve yatırımlar ile yeni işyerlerinin açılması bizleri oldukça mutlu ediyor” dedi.

İlçe İçin Önemli Bir Gelişme

İlçe için önemli bir kazanımın daha gerçekleştiğini söyleyen Togar, “Bugün ilçemiz için önemli bir açılışı daha yapmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşadık. Denizbank’ın Tekkeköy Şubesinin açılışını gerçekleştirdik. İlçemiz merkezinde yıllardan sonra ilk defa bir banka şubesi açılıyor. Bu ilçemizdeki gelişimin, değişimin, büyümenin ve en önemlisi ekonomik hareketliliğin göstergelerinin başında geliyor. Bankanın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Denizbank Tekkeköy Şubesinin açılışına Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadullah Kalaycı, AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, Belediye Başkan yardımcısı Aydın Karmil, Belediye Meclis üyeleri, Denizbank Bölge Müdürleri, Tekkeköy Denizbank Şube Müdürü Cemil Katar katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.