TOK: “GELECEĞİN SPORCULARINI YETİŞTİRİYORUZ”

TOK: “GELECEĞİN SPORCULARINI YETİŞTİRİYORUZ”

İlkadım Belediyesi, "Komşu İftarları" programı çerçevesinde Yenidoğan ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerini Samsun Anadolu Lisesi bahçesinde ağırlarken vatandaşlara seslenen Başkan Tok; “İşte bu kardeşliğin yaşandığı bahçede geleceğin sporcuları yetişecek” dedi.

"Komşu İftarları" programı çerçevesinde Yenidoğan ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftara 3 bin kişi katıldı. İftar ezanı öncesi masaları gezen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a mahalle sakinlerinin ilgisi bir hayli fazlaydı. Samsun Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan Komşu İftarları Programına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yansıra AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Caner Göktepe, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Birim Müdürleri katıldı.

TOK; “GAYEMİZ KARDEŞLİĞİ ÖN PLANA ÇIKARTMAK”

İlkadım Belediyesi olarak vatandaşların sorunlarına çözümler getirdiklerine dikkat çeken Başkan Tok, "Gayemiz komşu iftarları ile bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında birlikteliği ve kardeşliği ön plana çıkarmaktı. Bunu kanaatimce en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyorum. Biz yerinden yönetim anlayışıyla hizmet etmenin ötesinde halkımızın içinde olmayı amaç edindik. İstişare ile hizmet anlayışını esas aldık. Bu esas doğrultusunda yaptığımız hizmetler projeler hem halkımızı hem de bizleri memnun ediyor. Halkımızın yanında olarak onlarla dertleşmeyi, sorunlarına çözümler getirmeyi bu Ramazan akşamlarında da değerlendirdik. Geleneksel hale getirdiğimiz komşu iftarlarımızı halkımız artık benimsedi sahiplendi. Artık masalarımız hınca hınç doluyor. Bu ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte huzurla mutlulukla bayrama ulaşmayı temenni ediyorum" diye konuştu.

“GENÇLERE YENİ UFUKLAR AÇIYORUZ”

İlkadım Belediyesi olarak gençliği kuşatan projelere imza attıklarını belirten Başkan Erdoğan Tok; “Çocuklarımıza eğitim olanakları sunduğumuz İLKEM Eğitim Merkezlerimizin yanı sıra 4 yılda 62 çocuk parkı 12 halı saha yaptık. Bu hizmetlerimizin tamamından binlerce yavrumuz faydalanarak mutlu oluyor. Çocuklarımızın bu mutlulukları da bizim en büyük ödülümüz oluyor. Biliyoruz ki; bugünün mutlu çocukları ve gençleri yarının başarılı bireyleri olacak. Gençlerimizin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlara yönlendirilmesi konusunda azami gayret gösteriyoruz. Çocuk ve gençlerimizin eğitimini önemsiyoruz. Verdiğimiz bu önemi de hizmete dönüştürüyoruz” şeklinde konuştu.

KADİFEKALE CAMİİNDE KUR’AN ZİYAFETİ

Ramazan ayının her günü farklı camilerde Kuran ziyafeti programı veren İlkadım Belediyesinin 22. gününki adresi Kadifekale Camii oldu. Kadifekale Camiinde, Akşam ve Teravih namazı arası Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Mansur Sağır vatandaşlara Kur’an ziyafet yaşatarak vatandaşların gönüllerine seslendi.

 KAYMAK, “EN BÜYÜK SİLAHIMIZ BİRLİĞİMİZ, BERABERLİĞİMİZ VE İNANCIMIZ ”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un her akşam farklı bir camide gerçekleştirdiği Gönül Sohbetleri Programının konuk hocası Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Mansur Sağır oldu. Teravih öncesi misafir hocanın Kuran Tilaveti ile başlayan programa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı,  Muhtarlar ve çok sayıda İlkadımlı katıldı. İlkadımlıların yoğun ilgi gösterdiği programda Başkan Erdoğan Tok’un selamlama konuşması ardından söz alan Samsun Valisi Osman Kaymak; “Misafir olarak sizlerin arasında olmaktan mutluluk duyuyorum. Ramazanın son günlerine gelmemize rağmen camilerimizin dolu olması bizleri ayrı sevindiriyor. Bu huzur ortamında bizlerin bir arada olmasını sağlayan başta tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Ülkemiz sürekli dış güçlerin oyunlarına maruz kalmakta. Yıllarca PKK ile ülkemizin huzurunu bozmaya çalıştılar olmadı FETO ihtilali ile kuşatmaya çalıştılar bunların ikisin dede başarılı olamayınca dışardan kuşatmaya çalıştılar. Ülkemiz ne zaman toparlanmaya başlayınca dış güçler sürekli önümüze bir engel çıkarmaya çalışıyorlar. Onun için bu dış güçlere karşı diyoruz ki bizim en büyük silahımız birliğimiz, beraberliğimiz inancımız. Allah’ım bu birlik ve beraberliğimizi bozasın bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Ülkemizin birliği ve beraberliği için dua edelim.” şeklinde konuştu.

DEMİRCAN “16 NİSANDA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLADIK”

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın konuşmasının ardında söz alan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan;“ Niçin parlamenter sistemi bırakıp Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçilmesi gerektiğini anlattı.

Sağlık Bakanı Demircan, “Allah nasip ederse kısa bir süre sonra Ülkemizin geleceğini belirleyeceğimiz bir seçim yapacağız.  Bundan 1 yıl önce bu yapacağımız seçimin kararını 16 Nisan Referandumunda milletçe Evet diyerek verdik ve anaysa değişikliğini onayladık. Şimdi aldığımız bu kararı bu seçimle uygulamaya geçireceğiz. Ama muhalefet partileri diyor ki bu milletin “EVET” diyerek vermiş olduğu bu kararı biz değiştireceğiz ve parlamenter sisteme geri döneceğiz. O zaman tarihimize bakmak lazım parlamenter sistem bizden ne aldı ne götürdü. Bizim parlamenter sistem 1950 de başladı. Biz Menderesi seçtik ve Menderes 3 seçim kazandı ama maalesef 1960 da menderese karşı darbe yapıldı millet iradesine silah çekildi. Menderes ve iki arkadaşı asıldı. Cumhuriyet tarihindeki en büyük kırılma 60 darbesi oldu. Parlamenter sistem ülkemizde sürekli darbelerin olmasına sebep oldu ve ülkemizin büyümesinin önünü kapattı. Şimdi gireceğimiz bu seçimle bu sayfaları geride bırakacağız. Güçlü bir başkan seçerek onun yanına güçlü meclisi güçlü hükümeti belirleyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

DEMİRCAN İLKADIMDA TERAVİH ÇIKIŞI MÜJDELERİ SIRALADI

Samsuna kazandırılan müjdeleri sıralayan Bakan Demircan, “hızlı tren proje çalışması bitti yapım ihalesi gerçekleşecek.  Ülkemizin 4 bir ağına hızlı trenle katılacağız. Samsunumuza havaalanı yoluna doğru ve Bafra tarafına doğru bir çevre yolu kazandırarak trafik yoğunluğunu rahatlatacağız. Bugün Savunma Bakanımızın da canlı katıldığı, muhtarlarımızla birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. Bu mahallemizide yakından ilgilendiren bir karar, Sahra Sıhhiyedeki yeri samsunumuza park olarak kazandıracağız bugün imzasını attık. Aynı şekilde Cumhurbaşkanımız ilan etti. Sanayinin oradaki eski stat ve etrafındaki eski binalar yıkılıp oraya da “Millet Parkı” yapılacak.  Hastanebaşı Mahallemizdeki Millet Hastanemizi Büyükşehir Belediyesine devrettik. Restorasyonunu yaparak bahçesindeki binaları temizleyeceğiz 25 dönümlük alanı park yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.  Şehir hastanemiz geliyor 400 dönümlük arazi üzerine 900 yataklı şehir hastanesi, 150 yataklı yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi, yanında da 100 yataklı fizik tedavi hastanesi kampüsü yapılıyor. Gazi Hastanemizi de yenileyeceğiz. Kısaca Şehrimizin her bir tarafına devlet hastanelerini kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Böylece Samsunumuza yapmış olduğumuz bu yatırımlardan dolayı 30-40 yıl gibi bir süre sağlık yatırımı ile ilgili bir şey konuşmayacağız. Şehrimizi Türkiye Standartlarının seviyesine getireceğiz. 2. Samsun üniversitesi de Samsunumuza hayırlı olsun. Çok daha büyük projeleri hayata geçireceğiz yeter ki ülkemizde istikrar olsun. Bu vesile ile tekrar 24 Haziran Seçimleri şimdiden Ülkemize şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.