Yedi Yeni Havalimanı Yolda

Yedi Yeni Havalimanı Yolda

2003 yılından itibaren çoğalan yeniliklere giderek yenileri ekleniyor. Batı Antalya, İzmir Çeşme Alaçatı, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Niğde-Aksaray, Karaman gibi 100 km’lik mesafelerde havalimanı yapımı planlanmaktadır....

2003 yılından itibaren çoğalan yeniliklere giderek yenileri ekleniyor. Batı Antalya, İzmir Çeşme Alaçatı, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Niğde-Aksaray, Karaman gibi 100 km’lik mesafelerde havalimanı yapımı planlanmaktadır. Yeni ve güzel bir haber olması açısından ulaşım problemleri yaşayan kişiler için önemli bir adım olmuştur. Aktif 55 adet havalimanlarına ek olarak yapılacak yeni havalimanları sayesinde ulaşım problemleri de azalacak. Havacılık sektörü hızla ilerlediğinden uçuş sayıları artış gösterdi ve yıl içinde 181,5 milyon yolcu sayısına ulaştı. 2015 sonunda ulaşılan bu rakamlar 2018 yılına doğru ilerlerken çok daha fazla artması bekleniyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının vermiş olduğu bilgilere göre 2003-2004 yılı itibariyle havayolu sektöründe ciddi oranda köklü adımlar atılıyor. Her yıl yolcu sayısı artarken ulaşım problemleri de azalıyor. Seyahat ücretleri ya da maliyetleri de azalması sağlanarak aynı zamanda tasarruf sağlatıldı. Bunun yanı sıra iş fırsatı bekleyen kişiler içinde yeni iş fırsatları var olmaya başladı. Aynı şekilde özel sektöründe bu konudaki desteği ile havayolu şirketlerinin ya da bütçe finans konularındaki işlemlerin önü açıldı. Gelecek dönemde tamamlanacak olan 7 havalimanı projesi de bu sayede hayata geçirilmiş olacak. 100 km’lik mesafeleri dikkate alınacak şekilde yapılacak bu havalimanlarının özelliği ise yolcuların havalimanına karayolu ile ulaşabilmelerinin sağlanmasıdır. Hedef olarak 100 km düzenlenmesi bu ölçülerde çok doğru bir isabet olmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.