Yeni Dönem Kurslar Başlıyor

Yeni Dönem Kurslar Başlıyor

Tekkeköy Belediyesi ilçenin dört bir yanında İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğinde yürüttüğü kurslara yenilerini ekleyerek yeni döneme başlamaya hazırlanıyor.

Geçen dönem ilçenin neredeyse her mahallesinde farklı alanlarda kursların yürütüldüğüne dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bu yıl İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde kurslarımızın sayısını daha da arttırarak eğitimlerimize devam edeceğiz. Hanımlar bu dönemde daha avantajlı çünkü ilçemizin dört bir yanındaki kurs merkezlerimize iki yeni tesis daha ekledik” dedi.

Kurs Merkezlerinin Sayısı Arttı

Mevcut eğitim kültür merkezlerine yenilerinin eklendiğini söyleyen Başkan Togar, “Bu yıl Kutlukent Bölgemizde ve Aşağıçinik bölgemizde iki tane hanımlar konağımızı hizmete açtık. Hanımların her türlü sosyal ve kültürel aktiviteleri, özel günleri, eğitimleri ve daha birçok faaliyeti için tam donanımlı iki tane daha mekanları oldu. Kutlukent Bölgesindeki Haymeana Hanımlar Konağımız ile Aşağıçinik Bölgemizdeki Zübeyde Hanım Hanımlar Konağımız dört katlı olarak inşa edildi. İçinde fitness salonu, kurs odaları, kafesi, özel günler için salonu ve kreşi bulunan tesislerimiz aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bayanlar bu hanımlar konaklarımızda açılan kurslarımızda eğitimlerden yararlanırken çocukları da kreşte hem eğlenip hem öğrenecekler” dedi.

Kurlar Birçok Kazanım Sağlıyor

Kursların kazanımların yanında aile bütçesine önemli katkılar sağladığına vurgu yapan Togar, “ Halk Eğitim Kurslarımızda eğitim alan hanımlarımız çok şanslı. Kursiyerlerimizin kurs merkezlerimizde açılan kurslarda bir araya gelerek sosyalleşmesinin yanında sıkıntılarını paylaşarak çözümler üretiyor. Buralar birlik ve beraberliğin pekiştiği, dostlukların kurulduğu, evin yorgunluğunun ve günün stresinin atıldığı eğitim ve el becerileri kazanarak meslek edindikleri ve aile ekonomisine de katkı sağladıkları yerlerdir. Yani kurslarımız eğitimlerin verildiği, el becerilerinin kazanıldığı yerler olmanın dışında çok büyük ve önemli bir misyonu daha yerine getiriyor. Kurslarımızda kurs gören bayanlar birlikte birçok sosyal sorumluluk içeren çalışmayı da hayata geçirdiler. Halk eğitim kurslarımız birçok noktada hanımlarımızın sığınacağı limanlar haline geldi” dedi.

Kursiyerlere Sergi Yeri

Kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünlerin satılması ve sergilenmesi konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Başkan Togar, “ilçemizde yürütülen kurslarda ortaya konan el emeği göz nuru ürünlerin satışının ve sergilenmesinin yapılacağı bir mekanın en kısa sürede hizmete sunulması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuyu en kısa sürede çözeceğiz. Halk eğitim kurslarımızda üretilen ürünler bu satış yerlerinde satılarak kursiyerlerimize ekonomik bir kazanç sağlayarak aile bütçesine de destek olacak. Yeni dönemde açılacak kurslarda her zaman olduğu gibi yine üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.