Yeni Kabine'de kimler olacak? Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dönerken sürpriz isim dikkat çekti

Yeni Kabine'de kimler olacak? Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dönerken sürpriz isim dikkat çekti

Kabine Toplantısı'nda hangi isimlerin görüleceği merak edilirken ortaya sürpriz isimler gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs tarihinde gerçekleşen 2. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasının ardından yeniden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı oldu. Seçimden zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine'yi perşembe veya cuma günü açıklaması beklenirken Kabine için farklı isimler gündeme gelmeye devam ediyor.

Kabine Toplantısı'nda hangi isimlerin görüleceği merak edilirken ortaya sürpriz isimler gelmeye devam ediyor. Bu isimlerden birisi de Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan olurken 13 yıldır bu görevde olan Fidan'ın Dışişleri veya İçişleri Bakanlığı'na gelebileceği dile getirildi.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Diğer yandan konuşulan bir konu da Enerji Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Alpaslan Bayraktar'ın da bakan olacağı yönünde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2. tur seçimlerden zaferle ayrılmasının ardından gözler Kabine'ye çevrilirken Kabine'ye sürpriz isimlerin gireceği konuşuluyor.

gozler-erdogan-in-aciklayacagi-yeni-kabine-de-15972695-1169-m.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile 13 yıldır MİT Müsteşarlığı görevini yürüten Hakan Fidan'ın adı kabine için anılırken Fidan'ın Dışişleri veya İçişleri Bakanlığı'na gelebileceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da Dışişleri Bakanlığı için adı geçerken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile Afyonkarahisar Valisi Kübra Yiğitbaşı'nın da bakan olabileceği belirtildi.

FARKLI İSİMLER KABİNE'DE YER ALACAK!

gozler-erdogan-in-aciklayacagi-yeni-kabine-de-15972695-4372-m.jpg

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun da Milli Savunma Bakanlığı için adı geçerken Trabzonlu olan Hacımüftüoğlu'nun bakan olmasının beklendiği açıklandı. Enerji Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Alpaslan Bayraktar'ın da bakan olacağı konuşulurken Washington Büyükelçisi Murat Mercan'ın damadı olan Bayraktar'ın Enerji Bakanlığı'na gelmesi beklenirken EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın adı da Enerji Bakanlığı için adı geçtiği öne sürüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.