YENİ MEMURLARA YEMİN TÖRENİ

YENİ MEMURLARA YEMİN TÖRENİ

Atakum Belediyesi’nde çalışan 46 Tam Sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanması nedeniyle yemin töreni gerçekleştirildi. Memurlara başarı dileyen Başkan Deveci, “Sizler yerelde yaşayan insanlarla devlet arasında birer...

Atakum Belediyesi’nde çalışan 46 Tam Sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanması nedeniyle yemin töreni gerçekleştirildi. Memurlara başarı dileyen Başkan Deveci, “Sizler yerelde yaşayan insanlarla devlet arasında birer köprü görevi görüyorsunuz” dedi.

Atakum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, belediyede çalışan 46 Tam Zamanlı Sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanması nedeniyle yemin töreni düzenlendi.

Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen yemin törenine Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye çalışanları katıldı.

“KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORSUNUZ”

Memur kadrosuna atanan personele başarılar dileyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Belediye yerel ve yerinden yönetim demek. Hem belediye yasasında hem de anayasada farklı tanımı var. Yöneticiler seçimle geliyor ama siz seçimle gelmiyorsunuz, memursunuz ama siz yerelde komşuluk hukukunu kurmak durumundasınız. Sizler yerelde yaşayan insanlarla devlet arasında birer köprü görevi görüyorsunuz” diye konuştu.

Memurluğa atanan personel ise şu ifadelerle sadakat yemini etti: “Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Atatürk İnkılap ve İlkelerine, Anayasada ifadesi bulunan Türk Milliyetciliğine sadakatla bağlı kalacağıma; Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını Milletin hizmetinde olarak tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma; Türk Milletinin milli, ahlaki insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma; insan haklarına ve Anayasanın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.