Yılmaz, 'Artık sorunlarını halının altına süpüren bir ülke yok'

Yılmaz, 'Artık sorunlarını halının altına süpüren bir ülke yok'

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye artık sorunlarını halının altına süpüren bir anlayıştan, çözüm üreten, sorun gideren, kalkınan, gelişen, atak yapan bir ülke konumuna geldi." dedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Bayburt ve Gümüşhane'de yerel seçim çalışmalarını tamamladı.

Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yılmaz, Giresun, Artvin, Rize, Kastamonu, Sinop,  Ordu, Trabzon'un ardından yerel seçim sürecinde istişare ve değerlendirme çalışmalarını Bayburt ile Gümüşhane'de gerçekleştirdi.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş'i, Gümüşhane Belediye Bakanı Ercan Çimen'i makamında ziyaret eden Yılmaz,

il başkanlıklarında belediye, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanları,  parti üyeleriyle toplantılar gerçekleştirdi. Sivil toplum kuruluşu ziyaretleri de yapan Yılmaz, iki kentin nabzını tuttu, istişarelerde bulundu.

İl programlarında açıklamalar yapan Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yılmaz, kazanan anlayışının AK Parti'de her zaman farklı olduğunu, ülkenin, halkın kazanmadığı ne olursa olsun büyük kayıp olarak görüldüğünü söyledi.

"BİZİM İÇİN ÜLKENİN HALKIN KAZANMASI ÖNEMLİ"

AK Parti'nin ülkesine ve halkına odaklandığını, kazanımları bu yönde değerlendirdiğini ifade eden Yılmaz, "AK Parti olarak en büyük değerimiz halkımızın bize olan sevgisi, duyduğu büyük güvendir.  Bu iki bağ kolay kazanılmıyor. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, halkın gönlünde sevginin, güvenin büyük bir sembolü haline geldi. Bu dava hareketinde halkımızın bize olan büyük inancını korumamız, daha da güçlendirmemiz gerekli. Ülkemize AK Parti iktidarı döneminde devrim niteliğinde hizmetler yapıldı ama en büyük inşa gönüllerde oldu." diye konuştu.

"NİYETİ DOĞRU OLAN KAZANIR"

Türkiye'nin artık sorunlarını halının altına süpüren bir anlayıştan, çözüm üreten, sorun gideren, kalkınan, gelişen, atak yapan bir ülke konumuna geldiğine dikkat çeken Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Şunun bilincinde olmamız gerekli. Bizim ülkemizden başka gidecek bir yerimiz yok. Bu topraklarda doğduk, büyüdük son nefesimizi de yine bu vatanda vereceğiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza müreffeh bir ülke bırakmak hepimizin tek arzusu. Bunun için çok çalışmamız, üretmemiz, kalkınmamız gücümüze güç katmamız gerekli. Bunu nasıl sağlayacağız? Kavga ederek mi, birbirimize çelme takarak mı, yoksa fitne fesatlık üreterek mi ? Doğru yolda olmayan hiç bir zaman kazanamamıştır.  El ele vereceğiz, birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. En iyi hizmeti kim yapıyorsa onun yanında yer alacağız. Söz konusu Türkiye olunca herşeyi bir kenara bırakıp kenetlenmesini bilmeliyiz. Bunun örneklerini ülkemizin değerli insanları bu zamana kadar gösterdi, bundan sonrada gösterecektir. Seçimler hizmet etmek için bir vesiledir. Doğru niyet bizleri bu zamana kadar ayakta tuttu. Bundan sonrada tutacaktır."

Yılmaz, ülkeye yönelik gerçekleşen saldırılara karşı da ortak duruş vurgusu yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.