Yılmaz, "STK'lar ülkenin güç kaynağıdır" - Son Dakika Samsunspor Haber

Yılmaz, "STK'lar ülkenin güç kaynağıdır" - Son Dakika Samsunspor Haber

22 Ocak 2022 - 09:38

Yılmaz, “STK’lar ülkenin güç kaynağıdır”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “STK’lar demokrasinin vazgeçilmez unsuru, ülkenin güç kaynağıdır.” dedi.

Yılmaz, “STK’lar ülkenin güç kaynağıdır”
Son Güncelleme :

26 Eylül 2018 - 23:42

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzon’da Sivil Toplum Kuruluşları’nı (STK) ziyaret etti.
Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yılmaz, Giresun, Artvin, Rize, Kastamonu, Sinop ve Ordu’nun ardından yerel seçim çalışmalarını Trabzon’da sürdürdü. Programının ikinci gününde sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretler gerçekleştiren Yılmaz, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESOB) Başkanı Metin Kara, Memur-Sen Trabzon İl Temsilcisi Mehmet Kara, Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Sivil toplum kuruluşlarının ülkenin, kentlerin dinamikleri olduğunu ifade eden Yılmaz, her alanda kalkınma ve gelişim sürecinde STK’lara büyük görevler düştüğünü, olumlu yönde atılan her adımın büyük kazanımlar getirdiğini söyledi.

“ORTAK AKIL VURGUSU”
“STK’lar demokrasinin vazgeçilmez unsuru, ülkenin güç kaynağıdır.” diyen Yılmaz, “AK Parti olarak STK’lara her zaman büyük önem verdik ve her çalışmanın içerisinde yer almaları için büyük gayret gösterdik. Ülkemizin geleceği için gelen her talep ve öneriyi en iyi şekilde değerlendirdik, güzel bir çalışma ahengi kurduk. STK’lar bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Bu bilinçle hareket ederek, değer kavramı içerisinde ilişkileri en üst seviyede tutmaya çalıştık. Bundan sonrada çalışma süreçlerinde, karar mekanizmasında bu istişare ağı eksiksiz işleyecek. Ortak akıl anlayışını hiç bir zaman kaybetmeyeceğiz.” dedi.
STK ziyaretlerinin ardından Yılmaz, yerel seçim çalışmalarını sürdürmek için Bayburt’a hareket etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.