Yılmaz, "Türkiye'de büyüme istikrar sürecek"

Yılmaz, "Türkiye'de büyüme istikrar sürecek"

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Ne hesap yapılırsa yapılsın, hangi oyunlar sergilenirse sergilensin kararlı bir irade, çok çalışma ve birliktelik ile ülkemizde büyüme, istikrar sürecek." dedi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Rize'de yerel seçim çalışmalarına başladı.

Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Milletvekili Yılmaz, Giresun ve Artvin'deki çalışmalarını tamamlamasının ardından Rize'ye gitti. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret eden Yılmaz, daha sonra il başkanlığında teşkilat üyeleriyle buluştu. AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim'in eşlik ettiği programda il genelindeki çalışmalar hakkında bilgi alındı, istişarelerde bulunuldu.

İl başkanlığında belediye, parti ilçe, kadın, gençlik kolları başkanları, teşkilat üyeleriyle toplantı yapan Milletvekili Yılmaz, AK Parti ailesinin çalışma azminin, halkın gönlünde taht kurduğunu ve artan bir destekle gönül bağının sürdüğünü söyledi. Teşkilatların hizmet etmek için büyük heyecan duyan kadrolarla daha güçlü olduğunu ifade eden Yılmaz, büyük bir davanın parçası olmaktan her zaman gurur duyduklarını kaydetti.

"TÜRKİYE İKİNCİ PARLAMA DÖNEMİNİ YAŞADI"

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyük zorluklar ve fedakarlıklarla kurulduğunu hatırlatan Yılmaz, "Atamazın bize bıraktığı emaneti korumak, güçlendirmek ve gelecek nesillere taşımak hepimizin birinci vazifesi. Bu doğrultuda üzerimize düşen ne varsa hepimiz yapmaya hazırız. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında başlayan kalkınma, demokrasi hamlesi yıllar içerisinde katlanarak büyüdü. Bu başarı ülkemizin güçlenmesini istemeyenlerce her defasında sekteye uğratılmaya çalışıldı. Ama başaramadılar. 16 yıl öncede ülkemizin zorlu bir döneminde halkın içinden doğan bir parti Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kuruldu, büyük bir sorumluluk ve mücadele ile yola çıkıldı. 16 yıl önce ülkemizde yeni bir parlama kalkınma dönemi başladı. Büyük bir vatan ve halk sevdası ile çıkılan bu kutlu yolda Rabbim, başarıları, güzel günleri çok çalışmanın neticesi olarak hepimize yaşattı. Bu halkımızın desteğiyle sürecek, daha güzel günler ülkemizde yaşanacak. Ne hesap yapılırsa yapılsın, hangi oyunlar sergilenirse sergilensin kararlı bir irade, çok çalışma ve birliktelik ile ülkemizde büyüme, istikrar sürecek" diye konuştu.

Ekonomik ve başka saldırılar mevcutken, Dünya birçok sorunlarla uğraşırken yine en büyük büyüme rakamlarını Türkiye'nin yakaladığını anımsatan Yılmaz, "Bu sağlam bir siyasi irade, devlet yapısı, güçlü ekonomi, istikrar, güven ortamı, halkın el ele vermesi sayesinde başarıldı." açıklamasını yaptı.

"GÖNÜLLERE KOŞMA SÜRECEK"

Yerel seçimlerin yaklaştığını, AK Parti teşkilatlarının hazır olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bu süreçte hepimize büyük görevler düşüyor. Her şeyi bir kenara bırakarak, çok çalışmamız, kapı kapı dolaşmamız geniş bir halk kesimine ulaşmamız gerekli. Şuan Karadeniz bölge sorumlusu olarak illerimizi dolaşıyorum. Gördüğüm tablo beni çok memnun etti. Büyük bir kaynaşma, birliktelik sağlanmış. Vatandaşlarımızla büyük bir bağ kurulmuş. Hepimiz insanız eksikliklerimiz mutlaka vardır. Onları da konuşarak, istişareler ederek gidereceğiz. Gönüllere koşmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.