YÜZYILIN ÇALIŞMASI

YÜZYILIN ÇALIŞMASI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçeden gelen muhtarlarla bir araya geldi. Tüm ilçeleri şantiyeye çevirdiklerini, yol, içme ve atık su ile altyapı sorunlarını çözmeye ve şebeke hatlarını yenilemeye devam...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçeden gelen muhtarlarla bir araya geldi. Tüm ilçeleri şantiyeye çevirdiklerini, yol, içme ve atık su ile altyapı sorunlarını çözmeye ve şebeke hatlarını yenilemeye devam edeceklerini söyledi. Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ise, “Mustafa başkanımız geldiğinden bu zamana şehrimize çok güzel hizmetler kazandırdı. İçme suyundan altyapı çalışmalarına kadar şehrimizin dört bir yanını yeniden inşa etti. Belki yapılan bu yol çalışmaları yüzyılın çalışması” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun İl Muhtarlar Derneği ile kahvaltı programında bir araya geldi. Programa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ile ilçe muhtarlar dernek başkanları katıldı.

Programda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyenin ilçelerdeki projeleri ile yatırımlarından bahsetti. Şantiyeye çevirdikleri 17 ilçenin kırsal mahallelerinde altyapı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü ifade ederek, SASKİ’nin önemli yatırımlara imza attığını söyledi.

Susuz mahalle kalmaması için ekiplerin büyük gayret sarf ettiğinin altını çizen Başkan Demir, “İlçelerimizde olduğu kadar merkezde de çok önemli işler yapıyoruz. SASKİ, içme suyu ve atık suyu noktasında kırsal mahallelerimizin altyapısını yenilerken, arıtma tesisi yatırımları devam ediyor. İçme suyu noktasında problemi bulunan 80 civarında mahallemiz kaldı” diyerek, “2023 yılı sonunda 946 mahallemizin tamamının musluklarından su akıtmayı hedefliyoruz. Elhamdülillah faaliyete geçen arıtma tesislerimiz ile vatandaşlarımıza memba kalitesinde su veriyoruz. Bunlar büyük ve kolay olmayan yatırımlar. Şuan yapımı devam eden tesislerimiz de hayata geçtiğinde kaliteli içme suyu kullanan ilçelerimizin sayısı daha da artacak” dedi.

EN KALİTELİ BETONU DÖKÜYORUZ

Yol yatırımlarına da değinen Başkan Demir, “Çok keyifli şekilde çalışıyoruz. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığımızın ekipleri, tüm ilçelerimizin yollarını uzun ömürlü olacak şekilde yeniliyor. Beton yol yaptığımız mahallelerimizde kendi ürettiğimiz en kaliteli betonu döküyoruz. Yol yapımı noktasında çok büyük mesafe kat ettik. İnşallah önümüzdeki sene sonu itibariyle Büyükşehir Belediyesi statüsünde olan tüm yolları bitiriyoruz. Allah’ın izniyle yol problemi olan tek bir mahallemiz kalmayacak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.