AK Partili Belediye Başkanı 2024 maaş zammı formülünü açıkladı! TİS+enflasyon farkı+yüzde 15 refah payı

AK Partili Belediye Başkanı 2024 maaş zammı formülünü açıkladı! TİS+enflasyon farkı+yüzde 15 refah payı

Memur ve emekli maaşı için ek zam ya da refah payı gelip gelmeyeceği merak edilirken AK Partili Belediye Başkanı 2024 maaş zammı için uygulanacak formülü açıkladı!

AK Partili Belediye Başkanı 2024 maaş zammı formülünü açıkladı! TİS+enflasyon farkı+yüzde 15 refah payı - Yaklaşık 16 milyon emekli ile 3 milyon memurun beklemiş olduğu Ocak ayı zammı için enflasyon oranının kesinleşmesinin ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen enflasyon oranlarına refah payı olarak ek zam verilip verilmeyeceği merak konusu olmuştu. 2024 yılı asgari ücreti 17 bin 2 TL olarak belirlenirken emekli ve memur maaşı için ise gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrilmişti. Memur ve emekli maaş zamları beklenirken belediyelerde birbiri ardına zam oranlarını açıklamaya başladı.

2024 MAAŞ ZAMMI NE KADAR, YÜZDE KAÇ OLACAK, REFAH PAYI EKLENECEK Mİ?

Ankara Mamak Belediye Başkanı Murat Köse resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "2024 Yılının ilk Müjdesini veriyorum. Belediye Şirketlerimizde birlikte çalıştığımız işçi arkadaşlarımızın ücretlerinde Üç Başlıkta Ek Artışlar yapıyoruz.

1 - Çalışma arkadaşlarımızın Aralık ayı ücret yevmiyelerine

+Toplu İş Sözleşmesindeki artış ve

+Enflasyon farkına

İLAVE OLARAK

+ %15 REFAH PAYI EKLEYEREK,

Ocak ayından itibaren ücret yevmiyelerini

=% 50 artırma kararı aldık.

2 - Çalışma arkadaşlarımız, hangi işi fiilen yapıyorlarsa ona uygun olarak kadrolarında düzenleme yapıyoruz.

3 - Müdürlüklerde birim ya da tesis sorumlusu olarak görev yapan çalışma arkadaşlarımıza makam tazminatı verilmesi yönünde düzenleme yapıyoruz.
ak-parti-zam-aciklamasi.jpg

Tüm bu artışların çalışma arkadaşlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını, huzurla ve sağlıkla aileleri ile birlikte harcamalarını diyorum" diyerek 2024 yılı için uygulayacakları maaş zammı formülünü duyurdu.

Böylelikle Mamak Belediyesi'nde çalışan işçilere yüzde 15 refah payı zammı ekleneceği ifade edildi. Memur ve emekliler de kendilerine refah payı ya da seyyanen zam verilmesini talep ediyordu. Konu hakkında son dakika açıklamasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.