Evinde bunu yapan komşunun başı yanacak! Bundan şikayetçi komşulara gün doğdu tek kalemde 7.667 TL ceza kesilecek

Evinde bunu yapan komşunun başı yanacak! Bundan şikayetçi komşulara gün doğdu tek kalemde 7.667 TL ceza kesilecek

Toplu yaşamın gerektirdiği kurallara uyması gereken vatandaşlar zaman zaman bu kuralları göz ardı edebiliyor. Göz ardı edilen kurallar nedeniyle de çeşitli sorunlar yaşanmaya devam ederken komşunu bu şekilde rahatsız edenlere 7.667 TL ceza kesilecek.

Artan nüfus ve kentleşme ile beraber apartmanlarda yaşam arttı. Toplu ortamlarda yaşamanın gerektirdiği kurallara uymak da büyük bir önem taşırken özellikle apartmanlarda koşuların bazı durumlar için özen göstermeleri gerekiyor.

Gürültü, kapı önüne ayakkabı ya da çöp bırakmak, camdan bir şeyler silkelemek gibi pek çok konuda dikkatli olması gereken apartman sakinlerinin söz konusu durumlara dikkat etmemesi bazı sorunlara yol açıyor. Komşuların arasını açan ve zaman zaman tartışmalara neden olan kural ihlalleri için alınan bazı kararlar bulunuyor. Kural ihlalleri nedeniyle yaşanan olumsuz durumların önüne geçmek adına caydırıcı bazı cezalar bulunurken bu cezalardan biri de para cezası olarak karşımıza çıkıyor.

GÜRÜLTÜCÜ KOMŞUYA 7.667 TL CEZA KESİLECEK

Gürültücü komşuların önüne geçmek ve apartman sakinleri arasındaki olumsuz durumları önlemek amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yeni düzenlemesi gündeme geldi.

evinde-bunu-yapan-komsunun-basi-yanacak-bundan-sikayetci-komsulara-gun-dogdu-tek-kalemde-7-667-tl-ceza-kesilecek.jpeg

Evinde gürültü yapanlara 7 bin 667 liraya kadar para cezası kesileceği bildirilen düzenlemede komşunun şikayeti üzerine evindeki gürültüyü azaltmak durumunda kalan ev sahibinin durumu dikkate almaması halinde para cezası ödeyeceği bildirildi.

evinde-bunu-yapan-komsunun-basi-yanacak-bundan-sikayetci-komsulara-gun-dogdu-tek-kalemde-7-667-tl-ceza-kesilecek.jpg

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerle evde gürültü yapmanın cezası belirlenirken Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle, komşuları rahatsız edenler 7 bin 667 liraya kadar para cezasına çarptırılacak.

evinde-bunu-yapan-komsunun-basi-yanacak-bundan-sikayetci-komsulara-gun-dogdu-tek-kalemde-7-667-tl-ceza-kesilecek-001.jpg

Ev sahipleri ve kiracılar, gürültü seviyesini dikkate almayarak komşularını rahatsız edenler de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Alo 181 hattından şikayet edilebilecek. Düzenleme ile komşuların gürültü yaparak birbirini rahatsız etmelerinin önüne geçmesi hedefleniyor.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.