Futbol severler buraya! Maçlar artık şifresiz yayınlanacak

Futbol severler buraya! Maçlar artık şifresiz yayınlanacak

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir seçim vaadiyle gündemde.

28 Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan futbol severleri sevindirecek yeni bir seçim vaadi geldi. Kılıçdaroğlu'nun kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda futbol maçları şifresiz olarak TRT'de izleyiciler ile buluşacak.

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili yaptığı paylaşımında "Seçimi kazandıktan sonra, ilk imzalayacağım kararnamelerden biri, maçların artık şifresiz olarak TRT’de yayınlanmasını sağlamak. Milletin küçücük zevklerini bile çaldılar. Böylece milleti TRT’yle de barıştıracağım ve TRT gerçekten milletin kanalı olacak" ifadelerini kullandı.

Siyasi lider ayrıca vatandaşların birikmiş olan kredi borçlarını devletin devralacağını ve sonrasında faizlerinin silinip mevcut anaparanın ise 36 aya kadar yapılandırılacağını söylemişti. Kılıçdaroğlu, tüm bunlara ek olarak EYT’deki adaletsizliği bitireceğine dikkat çekmişti.

KREDİ FAİZLERİ SİLİNECEK
“Sevgili vatandaşım, borç harç evini geçindirmeye çalıştığını biliyorum. Borçlarınızı ödemekte büyük zorluklar çektiğinizi de biliyorum. İcra dairelerindeki milyonlarca dosyayı da biliyorum. İktidara gelir gelmez bireysel kredi kartı borçlarınıza kesin çözüm getireceğim. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş borçlarınızı, devletimizin hazinesi bankalardan devralacak. Bankalarla masaya oturacağız ve belli bir kırımla bu borçları üstleneceğiz. Kredi kartı borcunun sadece anaparası tahsil edilecek, o da 36 ay taksitle. Faizin tamamı silinecek. 28 Mayıs seçimin ötesinde bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkece borç batağına saplanma referandumudur. Vatanını seven, yarınını düşünen oy versin.”

EYT ADALETSİZLİĞİ BİTECEK
Kılıçdaroğlu “Beni ister sevin ister sevmeyin, ama bu videomu herkese yayın, gösterin, anlatın” diyerek paylaştığı videoda da şunları söyledi: “EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj (SMS) gönderdik. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu mesajımızı engelledi. O mesajda şunu söylemiştim. 8 Eylül 1999’da sigortalı olan emekliliğe hak kazanıyor ama 1 gün sonra sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli oluyor. EYT’deki bu adaletsizliği bitireceğim.” ifadelerini kullandı.

habe1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.