Maçlara Seyirci Alınma Cezası Kaç TL ? | Son Dakika Samsunspor Haber

Maçlara Seyirci Alınma Cezası Kaç TL ? | Son Dakika Samsunspor Haber

11 Haziran 2021 - 12:48

Maçlara Seyirci Alınma Cezası Kaç TL ?

Türkiye de müsabakalara usulsüz taraftar alımının cezası sorusu TFFnin verdiği cezalarla netlik kazandı..

Maçlara Seyirci Alınma Cezası Kaç TL ?
Son Güncelleme :

14 Mart 2021 - 19:57

Türkiye Futbol Federasyonu korona virüs nedeniyle pandemi döneminden dolayı tüm Türkiye’de oynanan müsabakalarda taraftarların stadyuma alınmasını yasaklamıştı.

Ancak son oynanan  TFF 1.lig Adana Demirspor-İstanbulspor müsabakasında ev sahibi takım taraftarları stadyum localarını hınca hınç doldurdukları gol sevinçlerinde kameralara yansıdı.

Bu görüntülerin ardından bir çok takım taraftarlarının akıllarına “Stadyumda usulsüz taraftar alımının cezası kaç TL” sorusu akıllara geldi.

Bu soruyla ilgili tam da geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu stadyuma usulsüz taraftar alımı ile ilgili 1.lig kulübü Bandırmaspor’a 13 Bin TL para cezası verildiğini açıkladı. Bu ceza sonrası kamuoyunda “Pandemi nedeniyle maçlara usulsüz taraftar alımının cezası 13 bin” cezası ise kafalarda soru işareti bıraktı.

İşte Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun Bandırmaspor’a verdiği o ceza açıklaması şöyle;

ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR Kulübünün, 06.03.2021 tarihinde oynanan ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR-ALTINORDU TFF 1. Lig müsabakasında, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı FDT’nin 49/1. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.