MEB son dakika duyurdu! Okullarda tüm dersler İPTAL EDİLDİ 81 ilde ilkokul ortaokul lise tüm kademelerde

MEB son dakika duyurdu! Okullarda tüm dersler İPTAL EDİLDİ 81 ilde ilkokul ortaokul lise tüm kademelerde

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin son dakika açıklaması ile tüm okullarda geçerli kararı duyurdu. Okullarda son hafta ders işlenmeyecek işte nedeni!

MEB son dakika duyurdu! Okullarda tüm dersler İPTAL EDİLDİ 81 ilde ilkokul ortaokul lise tüm kademelerde - Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren son dakika kararı bizzat Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından açıklandı.

Bakan Yusuf Tekin yapmış olduğu son dakika açıklamasında tüm Türkiye'de ve tüm kademelerde geçerli olan ders iptali kararını açıkladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan karar kapsamında okullarda ders işlenmeyecek. İşte kararın detayları...

MEB SON DAKİKA KARARI! OKULLARDA SON HAFTA DERS İŞLENMEYECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yapmış olduğu açıklamasında "15 günlük tatil süreci öncesinde okullarımızda bugün itibarıyla genel anlamda öğretmenlerimiz ölçme, değerlendirme süreçlerini tamamlamış durumda. Önümüzdeki hafta itibarıyla da okullarımızda öğretmenlerimizin yürüttüğü diğer idari işlemler sebebiyle çocuklarımız, öğrencilerimiz biraz o haftayı boş geçiriyorlardı.

Aynı şekilde bahar yarıyılının sonunda, yani haziran ayında da benzeri bir tabloyla karşı karşıya kalıyorduk. O son bir haftalar genellikle çocuklarımızın çok dolu dolu geçiremedikleri bir dönemdi. Bu yıl itibarıyla o konuyla ilgili bir adım attık, yeni bir başlangıç yapıyoruz ve o bir haftayı çocuklarımızın yarıyıl boyunca devam ettikleri, yarıyıl boyunca edindikleri kazanımları gündelik hayatında kullanabilecekleri bir şenlik havasına büründürmek istiyoruz.

yusfu-tekin.jpg

Önümüzdeki hafta bütün okullarımızda bilgi yarışmalarından münazaralara kadar, halk oyunları etkinliklerinden şiir, hikaye, roman ve benzeri okuma ve bunları yorumlama etkinliklerine kadar şenlik havasında geçmesini istiyoruz.

Bununla ilgili okullarımıza nasıl davranacakları veya ne tür etkinlikler yapacaklarına dair paylaşımda bulunduk. Önümüzdeki hafta mümkünse bütün velilerimizi çocuklarımızın bu etkinliklerine destek olmaya, çocuklarımızı bu anlamda yönlendirmeye davet ediyoruz." diyerek okullarda ders işlenmeyeceğini bunun yerine çeşitli etkinliklere yer verileceğini ifade etti.

Okullarda alınan karar kapsamında son hafta ders işlenmeyecek. Ancak okullar tatil olmayacak ve yine yoklama yapılacak. Öğrenciler okullarda ders işlemek yerine çeşitli aktivitelerle eğlenecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum