SSK BAĞKUR EYT Memur 4A 4B 4C emeklisi olanlar! Zamlı maaşlar e-Devlet'e girildi hemen bakın

SSK BAĞKUR EYT Memur 4A 4B 4C emeklisi olanlar! Zamlı maaşlar e-Devlet'e girildi hemen bakın

Milyonların beklediği emekli maaşı zamları e-Devlet hesaplarına yansıtıldı. Emekli aylığı olan kişiler hemen giriş yaparak zamlı maaşlarını öğrenebilecekler.

SSK BAĞKUR EYT Memur 4A 4B 4C emeklisi olanlar! Zamlı maaşlar e-Devlet'e girildi hemen bakın - Emeklilerin büyük bir merak ve heyecanla beklemiş oldukları maaş zammı içni yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. Emeklilerin zamlı maaşları e-Devlet ekranına girildi.

Asgari ücrete gelecek olan zammın Aralık ayının son haftasında belli olması ile gözler emekli ve memur maaşlarına çevrilmişti. 3 Ocak tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon raporu sonrasında son 6 aylık enflasyon farkı kesinleşmiş, memur ve emeklinin alacağı tam netleşmişti. Bu oranlara Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından refah payı eklenmesi bekleniyordu.

E-DEVLET EMEKLİ AYLIĞI SORGULAMA EKRANI AÇILDI!

Emeklilerin beklemiş olduğu Ocak ayı zam oranı e-Devlet'e yüklendi. Aralık ayında enflasyon aylık bazda yüzde 2,93 oranında artış gösterdi. Temmuz-Aralık dönemi enflasyonu yüzde 37,5 olarak gerçekleşti. Memur ve memur emeklileri bu orana ek olarak toplu sözleşmeden kaynaklanan ilave artışla yüzde 49,25 olarak gerçekleşti. Taban devlet memuru maaşını 22 bin TL olarak kabul edersek, yeni yılın ilk 6 ayı için en düşük memur maaşı 32 bin 880 TL oldu. En düşük SSK ve Bağkur emeklisi aylığı ise 10 bin 312 TL’ye yükseldi.

zam-orani.jpg

Emeklilere yönelik olarak açıklanan zam oranı enflasyon farkı üzerinden hesaplanırken bu orana Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından refah payı olarak ek zam verilmesi bekleniyordu. e-Devlet'e emekli maaşları kesinleşen enflasyon farkı üzerinden hesaplanarak eklendi. Bu orana önümüzdeki hafta kabine toplantısının ardından açıklanacak ek zam ilave edilecek.

Önümüzdeki hafta kabine toplantısının ardından verilecek olan ek zam belli olacak. Emeklilere Şubat ayında söz konusu ek zamdan oluşan fark maaş farkı olarak ödenecek. Şubat ayında da emekli maaşı zammı olarak ödenecek. Emekliye ek zam kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.