MEB tüm öğrencileri ilgilendiren kararı açıkladı! Okullarda tamamen YASAKLANDI 5 Şubat'ta başlıyor uymayanlara ceza yolda

MEB tüm öğrencileri ilgilendiren kararı açıkladı! Okullarda tamamen YASAKLANDI 5 Şubat'ta başlıyor uymayanlara ceza yolda

2023 - 2024 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi için geri sayım başlarken ikinci dönemde de geçerli olacak flaş bir karar Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından duyuruldu.

Türkiye'de ilk ve ortaöğrenim öğrencileri 2023 - 2024 Eğitim Öğretim yılına eylül ayında başladı. Ocak ayında birinci dönemi sonlandırarak 15 günlük tatil yapacak öğrencileri ile şimdiden karne telaşı sardı. Öğrencilerin karne telaşı devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan kararlar da merakla takip ediliyor.

MEB tarafından okulların son haftası için alınan etkinlik kararının ardından bu kez Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından açıklanan bir yasak kararı yeniden gündeme geldi. Bakan Tekin, okullarda uygulanacak yeni bir kuralı duyururken söz konusu kuralın ihlali halinde de öğrencilere cezai işlem uygulanacağını bildirdi. Bu çerçevede MEB kararı ile Bakan Tekin'in açıklamaları merak edildi. Milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmenleri ilgilendiren MEB kararını Haber1965.com okurları için derledik.

OKULLARDA CEP TELEFONU KULLANIMI YASAKLANDI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023 - 2024 yılı eğitim öğretim dönemi öncesinde Ankara'da Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen bir toplantıya katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

okul-cep-telefonu.webp

Bakan Tekin söz konusu toplantıda okullarda uygulanacak yasak karanını duyururken bir yeni soru daha gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğrencilerimizin okul içinde ve sınıflarda derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve bu türden cihazlarla sınıflara girilmemesi konusunda önlemler alacağız.'' ifadelerine yer verirken ''Öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" dedi.

okullarda.webp

Bu çerçevede okullarda sınıf içerisine cep telefonu sokulmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Bakan Tekin'in açıklamalarının ardından okullarda bir dönem boyunca cep telefonu yasağı uygulandı. Öğrenciler de bu kararın ikinci dönemde de geçerli olup olmayacağını sorgularken Bakan Tekin'in bu kararı kararlılıkla uygulanacağını belirtmesi üzerine yasağın devam edeceği bildirildi.

2023 - 2024 OKULLARDA İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Okulların açılış tarihi konusunda araştırmalarına devam eden öğrenci ve veliler Milli Eğitim Bakanlığı takvimi ile detaylara ulaştı. Buna göre 2023 - 2024 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi 5 Şubat tarihinde başlayacak. Okullarda ikinci dönemin ilk ders zili 5 Şubat tarihinde çalacak ve cep telefonu yasağı da yeniden başlamış olacak.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum