O BAŞKAN'DAN FLAŞ SAMSUNSPOR AÇIKLAMASI

O BAŞKAN'DAN FLAŞ SAMSUNSPOR AÇIKLAMASI

Atakum Belediyespor'un Başkanı Mehmet Aydın Samsunspor'a Başkan olacağı yönünde çıkan söylentilerin ardından açıklamalarda bulundu.

Yerel basında çıkan Samsunspor'a Başksn olacağı yönünde çıkan haberlerin ardından Atalum Belediyespor'un Başarılı Başkanı Mehmet Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Yerel basınımızın değerli birkaç gazetesinde, başta şahsım olmak üzere Samsunspor gündemi ile haberler yayınlanmıştır. Yayınlanan haberlerde ‘gizemli başkan’ ve ‘vazgeçtiler’ başlıkları kullanılarak, Samsunspor yönetimine talip olduğumuz, ancak borçları gördükten sonra vazgeçtiğimiz yönünde haberler çıkmıştır. Her şeyden önce bilinmesini isterim ki, ne bir gizem yaratmak, ne de başladığımız bir işten vazgeçmek gibi bir cihetin içerisine girmedik.

Bu şehirde yaşayan ve kalbi kırmızı beyaz aşkıyla atan herkes, genel itibariyle takımımızın içinde bulunduğu durumu ana hatlarıyla bilmektedir. Bizler, Atakum Belediye Başkanımız Sayın İshak Taşçı önderliğinde, Samsunsporumuz için sadece bugün değil, geçmişte de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak ile en başından itibaren hep istişare içinde olduk.

Gün itibariyle geldiğimiz noktayı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Biz, büyük Samsunspor için harekete geçtiğimizde konuşulan mali tablo ile dün itibariyle karşımıza çıkan mali tablo arasında çok ciddi bir uçurum olduğunu gördük. Bunu da değerli Samsun Valimize ilettik. Bize söylenenlere karşılık oluşturmaya çalıştığımız bütçe, dün karşımıza çıkan mali tabloyu yönetmek için asla yeterli olmayacaktır. Eğer hedefimiz Samsunspor başkanlığı olsa idi, tablo ne olursa olsun evet derdik. Ancak bizim meselemiz başkanlık değil, Samsunporumuzu hak ettiği yere getirmektir.

Büyük Samsunspor taraftarı ve kamuoyu bilmeli ki, Samsunspor aşığı değerli başkanımız İshak Taşçı’nın izniyle, başta Atakumlu işadamlarımız olmak üzere görüşmeler yapılmış, bir yönetim ve bütçe oluşturulmaya gayret edilmiştir. Oluşturulmaya çalışılan bu bütçe, yukarıda sizlere arz ettiğim üzere ilk başta söylenen rakamlarla belirlenmiştir. Ancak geldiğimiz noktadaki mali tablo, bu meselenin görünenden çok daha vahim olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Şimdi buradan çok açık bir şekilde ifade ediyoruz ki, biz mesele Samsunspor olduğunda, hiçbir şeyden vazgeçmeyiz. Samsunsporumuzun emrindeyiz. Tek isteğimiz ve beklentimiz ise, 17 final niteliğinde maç oynayacak takım için, gerekenlerin azami ölçüde yapılmasıdır. Samsunsporumuzun güçlü geleceği için hayallerimiz olduğu doğrudur. Ancak hayal satmak gibi bir niyetimiz, isim yapmak gibi bir hedefimiz de asla olmamış, olmasının düşünülmesi mümkün değildir.

Bütün bunlardan hareketle, Samsunsporun başkana değil, hedefe kilitlenip gereğini yapmasını sağlayacak birliktelik, 17 final maçının sağ salim geçmesini sağlayacak bütçe, ortaya koyduğumuz somut adımlara katkı sağlayacak net kararlara ihtiyacı vardır. Bu ortam oluşursa yapmaya çalıştığımız her şeyin arkasındayız, göreve hazırız. Ancak gün itibariyle Samsunsporumuzun emrinde olmakla birlikte, yönetimine talip olmamız söz konusu değildir. Selam, sevgi ve saygılarımla. Atakum Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Aydın"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.