Samsun Yıldız Gençlik, Spor Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’na gidiyor

Samsun Yıldız Gençlik, Spor Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’na gidiyor

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün bilek güreşi sporcuları 14-18 Mart 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerine katılacak.Yıldız...

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün bilek güreşi sporcuları 14-18 Mart 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerine katılacak.

Yıldız Gençlik Kulübünün bilek güreşi antrenörü Yusuf Duysak yaptığı açıklamada; “Gençlik her yönden gelişme ve olgunlaşmanın yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem; hayallerin, tutkuların ve ideallerin yaşandığı, yakın arkadaşlıkların ve dostlukların kurulduğu, kendini ispatlama çabalarının yoğun olduğu, zaman zaman da uyumsuzlukların ve çatışmaların yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem olumlu ve olumsuz pek çok duygunun yoğun bir şekilde yaşandığı, gençlerin her türlü etkiye ve olumsuz yönlendirmeye açık olduğu bir dönemdir.’’ dedi.

Ayrıca Duysak; ” Yine gençler bu dönemde bedenen ve ruhen çok zinde ve aktiftirler. Gençlerin bu yönünün olumlu ve doğru yönde kullanılması gerekir. Gençlerin spora yönlendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Bu konuda başta aileler olmak üzere, eğitimcilere ve sivil toplum kuruluşlarına kısacası bütün bir topluma büyük görevler ve sorumlulukların düştüğünü belirtiyorum." dedi.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Numan Güvelioğlu yaptığı açıklamada; "Bilek güreşi sporcularımız antrenmanlarına haftalık olarak devam ediyor ve şampiyonaya kulüp antrenörü eşliğinde hazırlandılar. Sporcularımıza azimlerinden dolayı tebrik ediyorum ve şampiyonda başarılar diliyorum. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yönetimine ve Dekor Çelik Yapı sahibi iş adamı Ahmet Öztürk Bey'e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.