SAMSUNSPOR DİVAN KURULUNDAN AÇIKLAMA

SAMSUNSPOR DİVAN KURULUNDAN AÇIKLAMA

Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı ve Divan Kurulu Üyeleri yaptıkları yazılı açıklama ile Kırmızı beyazlı taraftarlara çağrıda bulundular.LÜTFEN BİRAZ SABIR VE BİRAZ DİKKATDivan Kurulundan taraftarlara çağrı....

Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı ve Divan Kurulu Üyeleri yaptıkları yazılı açıklama ile Kırmızı beyazlı taraftarlara çağrıda bulundular.

LÜTFEN BİRAZ SABIR VE BİRAZ DİKKAT

Divan Kurulundan taraftarlara çağrı. Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Suvaşı ve Üyeleri yaptıkları yazılı açıklama ile Kırmızı beyazlı taraftarlara çağrıda bulundular. Divan Kurulunun yaptığı resmi yazılı açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi;"Değerli Samsun ve Samsunspor sevdalıları Samsunsporumuzun, son üç yılda verilen puan silme cezaları ve Federasyonun akıl almaz uygulamaları ile iki kez Süper Lig’e çıkmasının son anda engellendiği ve bu sezon başında ki transfer yasağı ile de adeta bir alt lige düşmeye mahkûm edildiği bir gerçektir. İşte böyle bir sürecin devamında, Samsunpor’un bu sezonun ilk yarısının sonunda alınabilen 11 puan ve atılan 6 gol, yenilen 25 golle puan cetvelinin 17. sırasına yerleşmesinin, kentte tüm moralleri bozduğu bir gerçektir.

Tüm Samsunspor kamuoyunun da bunları çok yakından bildiğine eminiz. Buna rağmen bunların altını çizmemize neden olan şey, son birkaç gündür ortalıkta dolaşan bir söylemin ve bu söylemin etrafında sosyal medyada bir bardak suda yaratılan fırtınadır. Çünkü bu söylemin sürekli gündem de tutulmasının, ikinci yarının başlaması ile birlikte yönetim, teknik ekip, futbolcular ve muhteşem taraftarlarımızla yakalanmış olan uyum ve giderek yükselen başarı grafiğini bozacak şekle dönüşmüş olmasıdır. Samsunspor ikinci yarıda yükselen başarı grafiği ile 27. Hafta sonunda attığı 20 gol, yediği 25 gol ve aldığı 31 puanla, puan cetvelinde 12. Sıraya yükselerek TFF 1. Lig’ de kalma şansını önemli ölçüde artırmıştır. Ama unutulmamalıdır ki, her takımın birbirini yenebildiği bu ligde, sıralama her hafta değişebilmekte olup, Samsunspor adına küme düşme tehlikesi de henüz %100 geçmiştir denemez.

Böyle bir ortamda, hiçbir Samsunspor sevdalısının bu yanlış söylentilere destek vereceğini veya bu söylentileri devam ettireceğini sanmıyoruz. Hepsi bir yana, profesyonel takımların yönetim kurullarının sezonların 2. Yarısı ile birlikte bir sonraki sezon hedeflerini belirlemeye çalışması ve bu doğrultu da ön görüşmeler yapması da çok yadırganmamalıdır. Ancak, bu çalışmaların bir şekilde dışarı sızdırılarak takımın havasının bozulmasına neden olunmaması ön şarttır. Bildiğim kadarı ile yönetimin bu yönde bir açıklamasının olmadığı, hatta söylentide ki görüşmenin de yapılmadığı yönünde açıklama yapması, bu söylentinin yanlışlığını ortaya koymaktadır.

Asıl üzüntü verici olan şey, bu kente zarar verecek haksızlıklar ve dayatmalar karşısında (Teşvik Yasası dışında bırakılması ve Havaalanımızın kapatılmadan onarımının yapımından vaz geçilmesi) hiçbir tepki gösterilmeden suskun kalınırken, iyiye giden bir şeyler olunca aynı hassasiyetin gösterilmemesidir. Samsunspor ilgili bu konuda ki tartışmaların sezon sonunda yapılması ve varsa yanlışların tartışılacağı yerin, Samsunspor Genel Kurulları olması gerektiğinin altını çiziyoruz. Samsunsporumuzun bu yıl yaşanan sıkıntılı süreçten bir önce uzaklaşarak Süper Lig yolunda yeni hedeflere yönelmesi ilk amaç olmalıdır. Bu amacı gerçekleştirmek için başta takımımızın her dönemde en büyük destekçisi olan taraftarlarımız olmak üzere, hep birlikte gerekli çabayı, sabrı ve özveriyi göstermemiz gereklidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.