SAMSUNSPOR İLK YARI BAŞKA İKİNCİ YARI BAŞKA - Son Dakika Samsunspor Haber

SAMSUNSPOR İLK YARI BAŞKA İKİNCİ YARI BAŞKA - Son Dakika Samsunspor Haber

24 Ekim 2021 - 13:23

SAMSUNSPOR İLK YARI BAŞKA İKİNCİ YARI BAŞKA

SAMSUNSPOR İLK YARI BAŞKA İKİNCİ YARI BAŞKA
Son Güncelleme :

07 Nisan 2019 - 21:29

Yılport Samsunspor kendi saha ve taraftarı önünde puan sıralamasında hemen altında yer alan Sarıyerspor’u kendi saha ve taraftarı önünde konuk etti.

 

Geçen hafta lider Keçiöreni sallayan ancak yıkamayan Kırmızı şimşekler şampiyonluk yarışındaki en büyük rakibi ile berabere kalarak büyük bir fırsatı kendi elleri ile tepmişti.

 

Ancak yüce Samsunspor taraftarı her zaman olduğu gibi bugünde Sarıyer karşılaşması için yeni Samsun 19 Mayıs stadyumunu hınca hınç doldurarak tribünleri karnaval yerine çevirdiler. Kırmızı şimşekler Sarıyeri bugün mağlup ederek hem geçen hafta kaybedilen 2 puanı telafi etmek hemde şampiyonluk yarışındaki yakın takibini son haftaya kadar kayıpsız bir şekilde sürdürmek istiyordu.

 

Yılport Samsunspor müsabakaya çok hızlı başladı. Sağlı sollu ataklarla ve göbekten gelen ataklarla daha ilk dakikalarda Sarıyer kalesinde gollük pozisyonlar yakaladı. Bilakis geçen hafta Keçiören maçında oynatılmayan Bahaattin Köse ilk dakikalarda çok etkili oldu. Bu maçta daha 7.dakikada gerdin anlar yaşandı iki rakip futbolcu birbirlerini ittiler ve sarı kartla cezalandırıldılar. Taraftarlar gerçekten müthiş bir atmosfer oluşturdular, takıma moral motivasyon anlamında çok destek verdiler. Bir dakika olsun susmadan rakibi ablukaya aldı Samsunspor taraftarı. Kırmızı şimşeklerin durmak bilmeyen atakları sonucu Sarıyer defansı çok bunaldı ve baskı yedi. Bu ataklar sonucu Sarıyer defansı hatalı pas verdi ve Samet Asatekin topu kapar kapmaz kaleye baktı ve ip gibi giden sert bir şut attı kaleci dokunsa da topu engelleyemedi 1-0. Bu baskıcı futbolun ardından gelen gol ile Samsunsporlu futbolcular ve taraftarların şampiyonluğa olan inançları ve azimleri artıyordu. İlk yarı bu güzel futbolla sona erdi.

 

Aynı şekilde 2. yarıya da çok hızlı başladı Samsunpor. Sarıyer defansını yıpratan ataklarımızla kırmızı şimşekler öylece ikinci golün peşinde koştular. Gerçi İlyas Kubilay Yavuz’un maç başında sakatlanıp çıkması hücumda çoğalmamızı engelleyen bir faktör oldu. Sarıyer ise ani ataklarla kalemizi yokladı. Bir şutları şans eseri direkten döndü geldi. Aslında bu bir işaretti gol geliyorum diyordu ama oyuncularımız bu mesajı alamadılar. Futbolcularımız 2. golü bulamamanın stresini yaşadılar ve baskıyı sürekli devam ettirdiler. Bu da yorgunluk getirdi. Hatanın telafisinin olmadığı dakikalara girdikten sonra Sarıyer üzerimize oynamaya başladı. Dakika 89’da Sarıyerli İsmet’in ortasında Hüseyin Bak kale sahamız içinde boş kalınca sert bir kafa golü ile kalemizde golü bulduk. Bu golü yememeliydik. Maç boyunca çok az pozisyon vermişken bu golü son dakikada yemek çok üzdü taraftarları. Yine terse geldik. Yılport Samsunspor son düzlüğü iyi getirmeli. Bu uğursuzluğu, üzerimizdeki toprağı silkinip atıp şampiyonluğa koşmamız lazım. Samsun şehrinin buna çok ihtiyacı var.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.