Samsunspor Kulübü'nden 2 dönem transfer yasağına ilişkin açıklama!

Samsunspor Kulübü'nden 2 dönem transfer yasağına ilişkin açıklama!

Yılport Samsunspor'un transfer yasağına ilişkin açıklamasında, "Söz konusu transfer yasağı, 2023/24 yılı futbol sezonu kış transfer dönemini ve 2024/25 futbol sezonunun yaz transfer dönemini kapsamaktadır." ifadeleriyle birlikte 2 dönem transfer yasağı getirildiğine dair ortaya çıkan haberlere açıklık getirildi.

SAMSUNSPOR'DAN KAMUOYU AÇIKLAMASI

FIFA'nın 2 dönem transfer yasağı uygulaması ile karşı karşıya kalan Samsunspor, bu konuyla ilgili kamuoyu açıklaması yayınladı. Kulüp, transfer yasağı konusunun 2023/24 futbol sezonunun kış transfer dönemini ve 2024/25 futbol sezonunun yaz transfer dönemini kapsadığını açıkladı.

“HUKUK ARAŞTIRMALARI ÖZENLE YAPILIYOR”

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

FIFA'nın kararı ışığında eski futbolcumuz Arvydas Novikovas ve değerli avukatı ile karşılıklı anlaşmaya varılmış olup, karşı taraf FIFA'ya ilgili anlaşma konusunda bilgi vermemiştir. Bir araya gelerek karşı tarafa borcun tamamını ödemeyi taahhüt etmişlerdir. Ödemeyi zamanında yapmamıza rağmen FIFA yine de onlar aleyhimde karar verdi ve talebimizi kötü niyetle reddederek kulübümüze iki dönem transfer yasağı koydu. Söz konusu transfer yasağı, 2023/24 futbol sezonunun kış transfer dönemini ve 2024/25 futbol sezonunun yaz transfer dönemini kapsamaktadır.

Yanlış kararları düzeltmek söz konusu olduğunda; CAS'dan önceki yasal girişimlerimiz Ağustos ayı başlarında başlatıldı ve tüm yasal çalışmalar, ilgili transfer yasağını kaldırmak için İsviçre'deki FIFA ve CAS avukatlarımızla özenle gerçekleştiriliyor. CAS tarafından benzer haksız yaptırımların yürürlükten kaldırılmasıyla ilgili daha önceki birçok karar avukatlarımız tarafından değerlendirilmektedir ve kulüpler lehine sona ermiş gibi görünmektedir. Aralık 2023 sonuna kadar alınan kararın bizim lehimize olacağına dair her güvenimiz var.

Kulübümüz tüm bu süreç boyunca halkı bilgilendirmeye devam edecektir."

Samsunspor Kulübü'nden 2 dönem transfer yasağına ilişkin açıklama

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.