SAMSUNSPOR'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

SAMSUNSPOR'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Samsunspor Kulübü son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Samsunspor dan son dakika açıklaması. Kırmızı beyazlılar da perşembe günü gerçekleşen kongre sonrası oluşan tablo ve Kırmızı beyazlı kulübün geleceği ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunuldu.

Samsunspor Divan Kurulu tarafından yapılana resmi açıkalamada şu ifadelere yer verildi;

"Malum olduğu üzere, 28 ARALIK 2017 günü, Samsunspor Kulübü olağanüstü seçimli kongre yapmıştır.

Kongrede, yönetim kurulunun, denetleme kurulunun, divan kurulunun, kesin hesap ve bilançolarının raporları okunmuş, raporlar üzerinde görüşme açılmış ve görüşmeler sonunda KURULLAR İBRA edilmiştir.

Ancak, kurulların seçilmesi maddesine gelindiğinde, divan kuruluna verilmiş bulunan aday listesinde kulübe üye olmayanlar aday gösterildiği için, tüzük maddesi 27 ve sair ilgili maddeleri gereği liste kabul edilememiş, Yönetim Kurulu da dahil başkaca aday listesi sürülmediği için, kongre Divan Kurulu tarafından seçimler (Kongre) ertelenerek Yönetim Kurulunun yeni kongre tarihine kadar  (en geç 6 ay süre ile) göreve devam etmesine karar verilmiştir.

Kongreyi takip eden güğn (Cuma Günü) içerisinde geç saatlerde Yönetim Kurulu topluca İstafa Kararı alarak bu istemlerini Sayın Valimize sunmuşlar ise de, Sayın Valimiz tarafından istifalar iade edilerek göreve devamları istenmiştir.

Buna rağmen, Yönetim Kurulu Üyeleri bu kararlarını geri almamışlar, topluca bu dilekçelerini Kulüp Başkanlık Divan Kurulu'na sunmuşlardır.

Bunun üzerine kurulumuz olaya dahil olmuş ve derhal toplanarak tüzük uyarınca gereğini yapmak üzere, ulaşılabilen Yönetim Kurulu Üyeleri Kulüp Tesislerine çağırılmış, meselenin ehemmiyeti tartışılmış, en azından Genel Kurul Kararı doğrultusunda Kulübü Olağanüstü Kongreye götürmeleri istemişsede, maalesef sonuç alınamamıştır.

Durumu görüşmek üzere, Sayın Valimiz Osman KAYMAK ile görüşmek için randevu istenmiş, bilhare Valimiz tarafından telefon görüşmeleri yapılmış, karşılıklı görüş ve düşünce alış verişinde bulunulmuştur.

Takip eden safhada, kurulumuz, Tüzüğün kendisine yüklediği sorumlulukları yerine getirebilmek için çalışmalar başlatmış ve yapılan çalışmalarda, tüm kamu oyun ca da genel olarak bilindiği üzere, sorunun 3 OCAK 2018 gününde başlayıp, 10 OCAK 2018 gününe kadar devam eden acil ödemelerde (YAKLAŞIK 4 MİLYON TL) kilitlendiğini, içine düşülen bu kaos ve ödeme planı çözümlenemediği taktirde, futbolculardan 14'ünün tamamen serbest kalacağını, yapılandırılmış borç nedeni ile SSK'ya olan borcun taksiti olan 187.710.00TL 'nin 2 OCAK 2018 günü ödenmediği taktirde tüm yapılanmanın iptal edilerek, Kulübün tüm borcu defaten ödemek zorunda kalacağı, bu haldede, mevcut borcun katlanarak faizleri ile artacağı, futbolcu borçlarının ( TFF'nuna şikayet edilmiş olması hasebi ile) ödenmemesi durumunda, tüm futbolcuların serbesdt kalacağı, gibi gerçekler için çözüm aramaları yapılmıştır.

Bu arada, Basın ile de kısa ve fazla detay içermeyen paylaşımlarımız olmuş isede, detaylı bilgiler, tüm geliştirmeler ve evrakların tetkikinden sonra anlaşılmıştır.

Tüm yapılan tetkikler ve görüşmeler sonunda, mali çıkmazların çözümlenmesinde Kulübün karşısına çıkan engellerden en büyüğünün Sayın Kazım YILMAZ'ın temlikli alacaklarının olduğu, tüm bu alacaklarında, döviz bazında işlem gördüğü, borca karşılık yapılan ödemelerin, kurdaki gelişmeler karşısında eritilemediği ve bugün içinde , Kulübün ödeme çıkmazının ana nedeni olduğu saptanmıştır.

Kurulumuz, tüzüğümüzün amir hükümleri gereği, bu ahvalde yapması gereken tüm çalışmaları yaparak, öncelikle Yönetim Kurulu teşkili için yedek üyeleri göreve çağırmış ancak onlarında istifaları ile karşılaşmıştır. İstifa etmeyen üyelerin ise sayıları yeterli olamadığı için, Yönetim Kurulunu oluşturamamışlardır.

Takiben, Tüzük gereği, Kulübü Olağanüstü Genel Kurula götürmek yetkisi olan Denetleme Kurulu üyeleri göreve çağırılmışlardır. Denetleme Kurulu Üyelerimiz tüzük gereği, Olağanüstü seçimli kongre kararı alarak, bu arada geçecek zaman diliminde yeni bir Yönetim Kurulu oluşturabilmesine de imkan sağlayacaktır.

Bu arada da, Kentimizin Mülki Amirleri, Milletvekilleri, Yöneticileri tüm ilgilenenleri ile de çare aramalarımıza devam etmekteyiz. Şu ana kadarda, olumluve çözüm getiren sağlıklı bir sonuç alınamamıştır. Ancak Samsunspor'a sahip çıkarak, içine düşülen zor durumdan acilen çıkmak için herkesin elini taşın altına koymak zamanıdır. Aksi taktirde, SAMSUNSPORUMUZ İÇİN VAKİT ÇOK GEÇMİŞ olacaktır.

Sebep ve netice açısından, kati ve doğru bilgi sahibi olunamadığı halde, gerçeği yansıtmayan beyan ve bilgi sunumlarının, Kamu Oyunu yanlış bilgilendirmelerine engel olmak zarureti de dikkate alınarak,

Bugün itibari ile, Kulübün içinde bulunduğu durum ve neler ypaılabileceğine dair, varsayımlı bilgi ve haberler yerine, gerçeği Spor(Samsun) Kamu Oyu ile paylaşmayı uygun bulduğumuzu, gelişmelerden, Sayın Kamu Oyunu devamlı olarak bilgilendireceğimizi saygı ile duyururuz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.