TFF AÇIKLADI SAMSUNSPOR HAREKETE GEÇTİ

TFF AÇIKLADI SAMSUNSPOR HAREKETE GEÇTİ

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerinin ardından Kulüp lisansını açıklamasının ardından Samsunspor'un bu lisansı yeni sezon öncesi alamamasının ardından Kırmızı beyazlı Yönetim...

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerinin ardından Kulüp lisansını açıklamasının ardından Samsunspor'un bu lisansı yeni sezon öncesi alamamasının ardından Kırmızı beyazlı Yönetim harekete geçti.

Samsunspor'da Yönetim hareket geçti. Kırmızı beyazlılar TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunmasının ardından daha önce ek süre verdiği Kulüplerin gerekli düzenlemeleri yerine getirmelerinin ardından Kulüp lisansını kazanan Kulüpler arasında Samsunspor yer almadı.

Bu gelişmelerin ardından Samsunspor Yönetimi TFF'den yapılan "Aynı toplantıda Kurul, kalan kulüplere ise eksikliklerin giderilmesi için Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 25/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği Talimatın Ek.XII tablosu ilgili maddeleri uyarınca, para cezası ve ikinci bir 30 günlük ek süre verdi" açıklamalarının ardından 30 gün içerisinde gerekli düzenlemeleri yaparak yeni sezon öncesi Kulüp lisanslı almak için çalışmalara başladı.

Kırmızı beyazlı Yönetim futbolcu ve diğer borçlar yanı sıra yeni sezon bütçesini TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemine uygun bir şekilde yerine getirirse Samsunspor 2017-2018 sezonu öncesi Kulüp lisansı alacak ve her hangi bir para veya puan silmece cezası ile karşı karşıya gelmeyecek. Ancak Samsunspor Yönetimi 30 gün içerisinde gerekli düzenlemeyi yerine getiremezse Kırmızı beyazlı Kulüp para ve puan silme cezası ile yeni sezonda karşı karşıya gelecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.